Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади - тема практикуму у Рівненському РВ АМУ

30 / Вересень, 2019
30 вересня у Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники заходу - голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування Рівненського РВ АМУ.
Виконавча директорка Рівненського регіонального відділення АМУ Тетяна Грещук, відкриваючи практикум, акцентувала увагу на важливості використання інструментів економічного розвитку громади для забезпечення сталого розвитку територій.
Під час роботи учасники розглянули основні вимоги законодавчих і нормативно-правових актів до підготовки інвестиційних проектів та особливості їх застосування органами місцевого самоврядування. Модератор практикуму розповів про обласний конкурс проектів  розвитку територіальних громад Рівненщини. Окрім того, говорили про очікувані цілі, та які проекти нині є в пріоритеті. 
Консультант з питань місцевого економічного розвитку Рівненського РВ АМУ Руслана Стасюк звернула розкрила теми інвестиційної привабливості та інвестиційного паспорту. Вона Наголосила на тому, які основні вимоги до складання інвестиційного паспорту. Р.Стасюк зауважила: «Як би нам не хотілося, щоб інвестор вкладав кошти у  соціальні проекти, ми повинні обґрунтувати спочатку економічну складову.  Інакше інвестор у регіон не зайде».
Після цього Здолбунівська міська рада презентувала напрацювання щодо участі у конкурсах проектів розвитку громад та поділилася досвідом  реалізації проектів. Зокрема учасників ознайомили з роботою системи «Безпечне місто Здолбунів» у місцевому відділенні поліції: по місту встановлені відеокамери, які ведуть спостереження цілодобово, ефект від їх роботи помітили одразу, адже кількість правопорушень знизилася.
Презентували учасникам практикуму ще один не менш цікавий об’єкт -  міський  гідропарк.  Там облаштували ігрові  та відпочинкові зони, встановили освітлення вуличок – ці та інші обновки вдалося реалізувати завдяки участі у різноманітних конкурсах. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)