Проектний менеджмент як інструмент економічного розвитку вивчали на практикумі у Донецькому РВ АМУ

31 / Липень, 2019
У Донецькому Регіональному відділенні Асоціації міст України, у місті Мирноград пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Проектний менеджмент як інструмент економічного розвитку громади». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови голови громад, їх заступники, начальники та фахівці профільних підрозділів місцевих рад з громад-членів Донецького РВ АМУ.
Відкрив захід директор Донeцького РВ АМУ Юрій Бобров та наголосив, що Асоціація міст України докладає чимало зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та підвищення фаховості спеціалістів місцевих рад і об’єднаних громад. Він проінформував про діяльність регіонального відділення АМУ щодо проведення навчальних заходів та підкреслив актуальність тематики практикуму.
Модератором заходу виступила Виконавчий директор Луганського РВ АМУ, консультант з економічних питань Наталія Бойко. Вона ацентувала увагу на особливостях нормативно-правового забезпечення економічного розвитку. Учасники дізналися, що таке проекти місцевого економічного розвитку та які можуть бути джерела їх фінансування. Н.Бойко розглянула проекти як інструмент реалізації стратегічних завдань розвитку громади. Присутні обговорили питання проектного циклу, комплексного аналізу проблем, вибору стратегії проекту, логіко-структурної матриці, графік впровадження та бюджет. 
Учасники під час практикуму розглянути такі питання:
  • Що таке проект місцевого економічного розвитку. Джерела фінансування проектів. Проекти як інструмент реалізації стратегічних завдань розвитку громади. Проектний цикл
  • Ідея проекту. Аналіз проблеми проекту. Аналіз зацікавлених сторін, партнерів
  • Постановка проблеми. Мета та завдання проекту. Опис заходів. Бюджет проекту. Моніторинг. Індикатори
У рамках практикуму також відбувся тренінг «Державні закупівлі за електронною системою «ProZorro.Продажі». Керівник акредитованого майданчику ДП «ProZorro.Продажі» Антон Припіченко наголосив на перевагах електронної системи та розповів яким чином робота з «ProZorro.Продажі» допомагає наповнювати місцеві бюджети. «Використання електронної системи під час продажу майна в деяких випадках дозволяє підвищити кінцеву вартість такої продажі в декілька разів. Конкуренція серед покупців збільшується, отже, зростає і ціна», - підкреслив доповідач.
А.Припіченко навів низку аргументів на користь продажів та здавання в оренду комунального майна через електронну торгову систему. Представники місцевих рад отримали чітке уявлення про те як працює «ProZorro.Продажі», дізналися які активи можна продати через неї, чому система дозволяє звести до мінімуму корупційні ризики, як отримати дорожню карту впровадження системи в своїй громаді.
Під час практикуму учасники активно обмінювалися думками, досвідом, ставили запитання виступаючим та отримували ґрунтовні детальні відповіді й практичні поради.

 

  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)