26 / Червень, 2019
25 червня у м. Бучі відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку Бучанської міської об’єднаної територіальної громади
Зі вступним словом до учасників звернувся перший заступник Бучанського міського голови Шаправський Тарас, який привітав всіх присутніх та побажав плідної праці. «Ми вже виходимо до фінішної прямої. Я переконаний, що ми плідно попрацюємо, усі дискусійні чи проблемні питання сьогодні або найближчим часом вирішимо, ще раз детально ознайомимося із стратегічними напрямами, оперативними цілями та, якщо будуть пропозиції, внесемо зміни», - завершив свій виступ Шаправський Тарас.
Консультант зі стратегічного планування Руслан Фронц нагадав членам Робочої групи весь процес створення стратегічного документу, зокрема представив усі напрацювання, які увійдуть до стратегічного документу та ще раз озвучив бачення Бучанської міської ОТГ.
Консультант зі стратегічного планування Ігор Гірчак презентував проект Стратегії Бучанської міської об’єднаної територіальної громади на період до 2029 року. Учасники Робочої групи разом з консультантами детально обговорили усі стратегічні напрями та цілі. Після активного обговорення було внесено кілька уточнень та змін до проекту документу.
«Стратегія – це «живий документ». «Живий» - у розумінні, що документ після затвердження може змінюватись, навіть, потребуватиме змін, оскільки стратегічний документ охоплюватиме 10 років. А у сучасному світі постійних змін – документ необхідно буде підлаштовувати аби йти «у ногу з часом», - наголосив Ігор Гірчак.  
Також консультанти представили та обговорили з членами Робочої групи Звіт про Стратегічну екологічну оцінку Стратегії. Окремо зупинилися на обговоренні пропозицій по внесенню доповнень до переліку завдань, які потрібно виконати в рамках операційних цілей стратегії. Більшість пропозицій було схвалено членами Робочої групи.
Під кінець заходу учасники підсумували результати засідання, а також запланували наступні кроки.
 
 
Довідково.
Проектом «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом передбачається сприяння у розробленні стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ, що передбачає цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів з їх реалізації та відповідних систем моніторингу. Наразі, це  важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація є основою для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, в т.ч. інвестицій.
Для участі у конкурсі  надійшло 76 заявок  з 22 областей, переможцями стали 10 територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ (членів АМУ), для яких і буде розроблено відповідні стратегічні та програмні документи.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)