10 / Липень, 2019
10 липня у Чернігові розпочався дводенний візит на тему «Збереження культурної спадщини та створення умов для посилення туристичної привабливості як чинник економічного розвитку міста». Захід проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Чернігівською міською радою.
До візиту долучилися більше 20 представників українських міст, серед яких міські голови і голови ОТГ, їх заступники, керівники та спеціалісти структурних підрозділів органів місцевого самоврядування в сфері культури й туризму.
Засідання розпочалося у Чернігівській міській раді. Відкрила його заступниця Чернігівського міського голова Ольга Хоніч. Вона привітала учасників та сказала, що туризм є одною з пріоритетних сфер розвитку міста. «З 2016 року в Чернігові діє стратегія розвитку туризму та промоції міста. Якщо ви були раніше у нашому місті то, мабуть, вже встигли помітити як Чернігів змінився за останній час. Щоб заохотити і допомогти туристу, ми відкрили Туристичний інформаційний центр. Ми також систематично проводимо опитування та дослідження, щоб розуміти, в якому напрямку нам рухатися далі», - зазначила Ольга Хоніч.
З вітальним словом звернувся до присутніх Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Михайло Литвин: «Асоціація міст України в рамках проекту ПУЛЬС реалізує програму «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування, мета якої - поділитися досвідом, запозичити кращі практики і, звичайно, поширити їх у себе. Сьогодні маршрут успіху проводиться вже в 22 раз і вперше в Чернігові. Я хочу зазначити, що старовинне місто Чернігів опікується не тільки інфраструктурою, а, в першу чергу, збереженням тих історичних надбань, які нам залишили наші предки».
Спікерами на заході виступили, зокрема, керівники напряму культури і туризму Чернігівської міської ради. Практичні аспекти реалізації євроінтеграційного курсу України у сфері культури та туризму на локальному рівні окреслила начальниця відділу туризму та промоції міста Катерина Литвин. Вона говорила про те, як «розбудити» культуру й культурну спадщину регіону. Начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук презентував проект «Старе заграє по-новому. «Черниговъ – Чернігів».
Також учасникам презентували проект та онлайн-музей «Деревʼяне мереживо Чернігова», покликаний зберегти історичну дерев’яну архітектуру регіону. Про креативні синтези театру і туризму (із досвіду студентського театру «EX LIDRIS, Чернігів») розказала доцент НУЧК «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, художній керівник студентського театру Марина Каранда. Випускниця школи Амбасадорів міста Чернігів Любов Сила познайомила представників громад із роботою школи Амбасадорів міста. На завершення пленарної частини заходу Ганна Андрєєва, доцент Чернігівського технологічного університету, говорила про те, як включати дітей у розвиток та збереження культурної спадщини.
Далі учасники вирушили вивчати культурне життя Чернігова на практиці. Вони відвідали Болдині гори (Антонієві печери, Троїцький собор з його дзвіницею). Також делегати побували на одній із театралізованих екскурсій – територією Дитинця. Супроводжували учасників проекту відомі чернігівські історики та екскурсоводи Олександр Бондар і Володимир Пилипенко. Після цього автор ідеї та керівник проекту «Деревʼяне мереживо Чернігова» Станіслав Іващенко познайомив делегацію з вражаючими зразками історичного дерев’яної архітектури міста.
Завтра, 11 липня, делегація навідається до Туристичного інформаційного центру Чернігова та відвідає зону відпочинку «Золотий берег».