01 / Липень, 2019
1 липня у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему «Законодавчі аспекти розвитку місцевого самоврядування в Україні». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
В роботі регіональної платформи взяли участь Сумський міський голова Олександр Лисенко, голови міст та об’єднаних громад-членів Асоціації міст України, а також місцеві посадовці з Сумської області, Виконавчий директор Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир Дериземля, консультанти Сумського РВ АМУ, представники громадськості та ЗМІ. До роботи платформи долучилися народні депутати України Олег Медуниця та Олександр Сугоняко.
Платформа розпочалася з виступу Виконавчого директора Сумського РВ АМУ Володимира Дериземлі: «Питання повноважень органів місцевого самоврядування, їх взаємодії з органами виконавчої влади, місцеві фінанси і подальші кроки децентралізації влади не можуть вирішуватися за закритими дверима. Тільки відкрита дискусія, до якої залучені всі учасники процесу публічного управління в нашій державі, має змогу дати відповідь на виклики, які постають перед нами. Маю надію, що сьогоднішній захід дасть змогу відповісти на питання, які стосуються спільного майбутнього всієї України».
Народні депутати України Олег Медуниця та Олександр Сугоняко привітали учасників та висловили підтримку реформі місцевого самоврядування. О.Медуниця зазначив: «Доля країни зараз вирішується в регіонах. Ви знаєте, що кожна третя гривня з державного бюджету йде на погашення заборгованостей, і питання зменшення дефіциту стає все більш актуальним. Саме тому ми зараз повинні чесно говорити, що реформа місцевого самоврядування має бути збережена, а зменшення дефіциту держбюджету має відбуватися за рахунок інших джерел, а не місцевого самоврядування».
Його підтримав О.Сугоняко: «Реформа з децентралізації влади - одна з найуспішніших реформ останніх років. І тому саме вона має отримати гідне продовження та той зміст, який закладався в ній з самого початку. Об’єднані територіальні громади потрібно наділити більшим фінансовим ресурсом для розпорядження, а саме місцеве самоврядування нарешті має стати повсюдним».
Учасники розглянули такі питання:
-
прогрес реформи децентралізації влади на Сумщині та становище вже створених об’єднаних територіальних громад;
-
зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів (№10154-1 від 20.03.2019);
-
зміни до Бюджетного кодексу України щодо фінансування територіальних дорожніх фондів (№10186 від 26.03.2019);
-
проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№8124 від 22.02.2018);
-
проект Закону України «Про Засади адміністративно-територіального устрою України» (№8051 від 15.03.2018);
-
проект Закону України про внесення змін до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (№2003а від 03.06.2015) щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування та законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (щодо додержання принципів місцевого самоврядування) ( №7073 від 06.09.2017).
Представники громад одноголосно підтримали законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України» та висловилися за збереження здобутків реформи з децентралізації влади і її продовження.
На завершення платформи учасники ухвалили проект звернення до депутатів Верховної Ради України щодо найшвидшого вирішення питань, які розглядалися під час засідання.