У Києві проходить тренінг для другої групи муніципалітетів-учасників ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

20 / Травень, 2019
20-21 травня у Києві проходить тренінг для другої групи муніципалітетів-учасників ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», який проводить Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).  
Серед учасників – представники з Вакулівської ОТГ (Дніпропетровська область), Широківської ОТГ (Запорізька область), Березівської ОТГ (Сумська область), м. Рогатин (Івано-Франківська область), м. Мена (Чернігівська область), м. Біла Церква (Київська область), м. Тернопіль, м. Харків та м. Херсон, які стали переможцями конкурсу і будуть отримувати методологічу допомогу від Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) для того, щоб стати громадами-кандидатами на отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Асоціація міст України входить до складу конкурсної комісії ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та брала участь у відборі другої групи громад-учасників.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан виступив з вітальним словом: «Хочу привітати усіх присутніх від імені Голови Асоціації міст України, мера Києва Віталія Кличка та від імені всіх громад-членів Асоціації міст України. Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» спрямована на забезпечення нової якості життя, яка буде покращуватися у громадах завдяки впровадженню цього проекту». Він також закликав представників громад підтримати позицію щодо необхідності ухвалення законопроектів, спрямованих на реалізацію ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», зокрема, законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про охорону дитинства» щодо реалізації міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»» №10189 від 27.03.2019 та проекту Закону «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо додаткових надходжень до бюджетів міст та об'єднаних територіальних громад, які приєдналися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»)»» №10190 від 27.03.2019.
Під час тренінгу учасники обговорили наступні питання:
  • процес отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді»;
  • методологія підготовки Ситуаційного аналізу щодо стану дотримання прав дітей та молоді в громаді;
  • методологія розробки та затвердження Плану дій та Плану моніторингу реалізації в громаді ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»;
  • форми і кращі практики залучення дітей і молоді на всіх етапах реалізації ініціативи;
  • можливості ЮНІСЕФ щодо надання підтримки громадам.

  

Нагадаємо, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Перед підписанням меморандуму у рамках Проекту ПУЛЬС Асоціація міст України у січні-березні 2018 року провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини». Метою конкурсу було виявлення кращих ідей та існуючих практик створення дружнього до дітей середовища. Завдяки співпраці Асоціації з ЮНІСЕФ, громади-переможці конкурсу були долучені до перших громад, які повноцінно задіяні у Всесвітній ініціативі ЮНІСЕФ.​
У жовтні 2018 року Асоціація міст України надала пропозиції до цих законопроектів щодо розширення інструменту державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді.
20 березня Уряд схвалив законопроекти, які передбачають підтримку громад, дружніх до дітей та молоді. У розробці цих проектів Закону брала участь АМУ. 
 
Довідково:
Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України, Асоціацією міст України та іншими партнерами.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)