24 / Квітень, 2019
24 квітня у Києві продовжилася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.
У конференції взяли участь представники Посольства Франції в Україні, Міністерства закордонних справ України та Франції, Асоціації міст України, Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів, Асоціації польських міст, місцевого самоврядування (мери, заступники та радники міських голів, депутати) з України, Франції, Польщі, Молдови, Грузії, а також представники Офісу Ради Європи в Україні, проекту PLATFORMA, делегації ЄС в Україні та координатори міжнародних проектів.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників та побажав їм плідної роботи.
Другий день конференції пройшов у форматі двох тематичних круглих столів:
І. Круглий стіл «Гендерна рівність на місцевому рівні». Модератор – Світлана Грищенко, керівник проекту «Підсилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», Офіс Ради Європи в Україні.
Спікери круглого столу:
- Жозелін Боугад, заступник мера м. Ренн, віце-президент Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів. Вона розповіла про консолідацію зусиль французьких муніципалітетів у встановленні рівності між чоловіками та жінками, а також наголосила, що у Франції діє законодавство про гендерну рівність, яке передбачає необхідність надання компаніями та місцевими органами влади щорічних звітів про дотримання гендерного балансу.
- Наталія Лазаренко, заступник директора проекту USAID ПУЛЬС (презентація)
- Ірина Ярмоленко, депутат Житомирської міської ради (презентація)
- Саломе Гонгадзе, депутат муніципалітету, м. Лагодехі розповіла, що питання гендерної рівності стали набувати важливого значення для Грузії ще з 1994 року та відзначила, що у її рідній країні вирішення цього питання, в першу чергу, означає запровадження рівних можливостей для самореалізації людей незалежно від їх статі.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан підсумував виступи круглого столу та підкреслив, що стимулювання гендерної рівності через запровадження санкцій не буде на стільки ефективним як стимулювання організацій можливістю отримати додаткове фінансування у разі дотримання гендерної збалансованості як це, наприклад, передбачено для українських політичних партій.
ІІ. Круглий стіл «Розвиток економічного партнерства». Модератор – Кристоф Шаю, генеральний директор Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів.
Виступаючі:
- Сергій Орлов, заступник Маріупольського міського голови (презентація)
- Томаш Потканський, заступник директора Асоціації польських міст сказав, що фраза «Уряди розділяють, а місцеві уряди об'єднують», яку напередодні озвучив Олександо Слобожан – надзвичайно влучна теза, яка характеризує важливість місцевої влади. Він розповів про проект «Міста-побратими», який передбачає, що, польські міста співпрацюють на пряму з муніципалітетми інших країн, в даному випадку з українськими громадами. Пан Потканський додав, що значення цієї співпраці є дуже великим та навів приклади співробітництва, у результаті якого були створені на території України нові підприємства за кошти з польських інвестицій та, відповідно, нові робочі місця для сотень тисяч українських громадян.
- Жан Рош, президент «Beten Ingénierie» розповів, що компанія працює на українському ринку вже 27 років і за цей час спільно з українськими містами було реалізовано багато результативних та цікавих проектів. У своїй роботі підприємство робить акцент на екологічних проектах: відновлювані джерела енергії, енергоефективність, утилізація відходів, очищення води, комплексні проекти міського розвитку.
- Пітер Корсбі, координатор проекту «Мери за економічне зростання» в Україні поділився своїми враженнями від конференції та розповів про проект «Мери за економічне зростання», який розпочався у 2017 році в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання, а також створення робочих місць.
В кінці заходу учасники подякували один одному за конструктивний діалог, а також прийшли до висновку, що такі зустрічі потрібно проводити частіше, тому що обмін досвідом та живе спілкування – це запорука надійного, успішного партнерства.
Детальніше про перший день конференції та презентації спікерів першого дня тут.
Нагадаємо, 27 листопада 2017 року відбулася церемонія підписання Декларації про намір щодо франко-українсько-польського децентралізованого співробітництва між Асоціацією міст України, Французькою Асоціацією при Раді європейських муніципалітетів та регіонів та Асоціацією міст Польщі.