Роль молоді у розвитку громад – круглий стіл для студентів Тернопільського Національного економічного університету

08 / Квітень, 2019
8 квітня у Києві відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація: досягнення, перспективи, виклики. Роль молоді у розвитку громад» для студентів Тернопільського Національного  економічного університету. Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Круглий стіл пройшов у приміщенні Асоціації міст України.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників та наголосив на тому, що він також колись був студентом Тернопільського Національного економічного університету і ще в студентські роки та в перші роки своєї професійної діяльності познайомився з Асоціацією міст України: «Думаю вам як студентам буде цікаво послухати те, про що я сьогодні буду розповідати, та, можливо, деякі речі допоможуть вам у наукових пошуках і ляжуть в основу ваших академічних досліджень – курсових або дипломних робіт».
Олександр Слобожан детально представив діяльність Асоціації міст України, зокрема, інструменти та результати відстоювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади. ВІн наголосив, що Асоціація міст України є модератором діалогу міст та державної влади. «На сьогоднішній день до АМУ входить 760 сіл, селищ та міст, в яких проживає 80% населення України. Але наша мета – об’єднати всі громади, як, наприклад, це зробила Федерація канадських муніципалітетів, до якої входить 100% канадських громад».
Виконавчий директор АМУ детально зупинився на реформі з децентралізації. Він пояснив, що її дуже важливо правильно розуміти. «Реформа децентралізації – це неправильне формулювання. Коректніше буде сказати «децентралізація» або «реформа з децентралізації», адже тут мова йде не про трансформацію самого поняття «децентралізація», а власне про набагато глибший процес – коли влада від центру переходить на місцевий рівень, коли громади отримують нові повноваження і обов’язки, а також ресурси на їх реалізацію. Асоціація піклується про врівноваження цих процесів та дотримання інтересів місцевого самоврядування на шляху впровадження реформи». Олександр Слобожан підкреслив, що децентралізація передбачає перетворення 11 тисяч місцевих рад на 1,5 тисячі, однак це не означає ліквідацію населених пунктів, це означає, що юрисдикція муніципалітетів буде покривати більше сіл, селищ та міст, а самі громади стануть більш ефективними: «Адже головна мета децентралізації – це забезпечення високої якості послуг. Крім того, метою укрупнення громад через децентралізацію є посилення ефективності використання місцевих коштів».
Наприкінці заходу студенти поспілкувалися з Виконавчим директором Асоціації міст України та отримал відповіді на питання, зокрема, про те, як Асоціація збирає дані для здійснення аналітики, а також щодо законодавства у сфері децентралізації.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)