Формування ефективної транспортної політики вкрай важливе як для розвитку галузі, так і для розвитку міст, - О.Слобожан на City Trans Ukraine 2019

28 / Березень, 2019
28 березня у Києві на НСК «Олімпійський» розпочала роботу  ІІІ Міжнародна виставка City Trans Ukraine 2019. Асоціація міст України виступає офіційним партнером заходу.
Спеціалізована виставка рухомого складу технологій і устаткування для міського комунального транспорту та інфраструктури є платформою для комунікації органів місцевого самоврядування, державної влади з компаніями-постачальниками послуг та рішень для організації паркувань в умовах міста.
Виставку та заходи в її рамках відвідують представники більше 60 міст (перелік доступний за посиланням).
У рамках ділової програми виставки проходять профільна конференція «Транспорт та сучасне місто» (28 березня) та круглий стіл «Міська мобільність» (29 березня).
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відкрив Конференцію та виступив на першій сесії «Фінансування галузі міського транспорту». з презентацією «Цільові програми підтримки громадського транспорту: бюджетні кошти міст та інвестиційні проекти» О.Слобожан, зокрема, наголосив, що міський пасажирський транспорт відіграє велику роль в процесі забезпечення економічного розвитку міст і тому Асоціації міст України приділяє серйозну увагу цьому напряму у своїй діяльності. Транспортна політика має на меті реалізацію стратегії розвитку міста і транспортної сфери шляхом створення умов для ефективного і безпечного переміщення людей за допомогою міського транспорту.
«Тому формування ефективної транспортної політики вкрай важливе як для розвитку цієї сфери, так і для розвитку міст», - сказав Виконавчий директор АМУ О.Слобожан. 
Далі Виконавчий директор АМУ проаналізував проблеми транспортно-дорожньої сфери міст і наголосив, що вони свідчать про критичний фінансово-економічний стан  комунальних підприємств громадського транспорту.  Так, прослідковується різке зростання у 2018 році фінансування розвитку транспортної галузі з місцевих бюджетів – з 1,9 млрд грн у 2017 році до 8,9 млрд грн у 2018 році. Це свідчить про активізацію органів місцевого самоврядування щодо розвитку сферу міського пасажирського перевезення. Проте існують проблеми щодо високого рівня збитковості комунальних підприємств - а це близько 90%. Завантажити презентацію.
 
    
Під час другої сесії - круглого столу «Транспорт та сучасне місто» - представники міст обговорили такі питання:
Цільові програми підтримки галузі міського транспорту: бюджети, плани, потреби
Інвестиційні проекти в галузі муніципального транспорту: що може міська влада запропонувати інвесторам?
Вимоги комунальних підприємств до постачальників рухомого складу: комплектація, додаткове бортове обладнання
Автобуси великої місткості, як засіб підвищити якість і економічну ефективність перевезень, конкуренція з маршрутними таксі
Дотування соціальних маршрутів та монетизація пільг на проїзд: практичний досвід різних регіонів України
Регулювання тарифів та інтереси перевізників: чи можна знайти компроміс?
У дискусії взяли участь керівники транспортних управлінь міських рад та керівники комунальних транспортних підприємств з міст: Івано-Франківськ, Дніпро, Дрогобич, Кривий Ріг, Краматорськ, Чернігів, Одеса, Нова Каховка, Кам’янка, Коломия, Маріуполь, Ірпінь.
Третя сесія  на тему «Автобус Vs. Електробус» була присвячена обговоренню нових моделей пасажирських автобусів, зокрема, вітчизняного виробництва; перспектив впровадження електричних автобусів на міських перевезеннях в Україні та зарубіжного досвіду у цьому напрямку; питань очистки комунального транспорту та пакувальних рішень у місті.  У дискусії взяли участь представники виробників транспорту та інших підприємств, які працюють у транспортній сфері.
Під час виставки та конференції представники органів місцевого самоврядування та комунальних транспортних підприємств ознайомилися з сучасними тенденціями розвитку міських пасажирських перевезень, перспективами збільшення частки електротранспорту на ринку міських пасажирських перевезень, практичним досвідом розвитку інфраструктури для сучасних видів електротранспорту, шляхами розвитку міського транспорту для людей з інвалідністю тощо. 
29 березня робота виставки продовжиться.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)