АМУ вимагає об’єктивного розподілу коштів додаткової дотації, - В.Кличко звернувся до Глави Уряду

21 / Січень, 2019
16 січня 2019 року Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у всіх областях. АМУ заявляє про необ’єктивний та непропорційний  розподіл цих коштів обласними державними адміністраціями.
Так, 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, -  лише 13,5 %.  
АМУ з прикрістю вимушена констатувати, що тенденції несправедливого розподілу цієї дотації збереглися з попередніх років. Так, у травні 2018 року це питання порушувалося на зустрічі Глави Уряду з Правлінням АМУ, але, на жаль, доручення Прем’єр-міністра не дали суттєвих результатів і кошти були розподілені нерівномірно та необ’єктивно.
Для уникнення подібної ситуації в подальшому та зменшення суб’єктивного впливу обласних чиновників на розподіл коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я АМУ в ході бюджетного процесу 2019 року запропонувала передбачити в Бюджетному кодексі пропорції розподілу загального обсягу цієї дотації між рівнями бюджетів і критерії розподілу в межах визначених пропорцій. Однак при розгляді законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№ 9084) у парламенті Міністерство фінансів категорично наполягало на відхиленні пропозиції народних депутатів, яка враховувала запропоновані АМУ критерії розподілу дотації (правка 132). При цьому наголошувалося, що справедливість буде гарантована завдяки запровадженню погодження розподілу Кабінетом Міністрів України - відповідні зміни були внесені до статті 103-6 Бюджетного кодексу України.
Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду (Розпорядження від 16.01.2019 №14-р) та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.
 

Нагадаємо, 16 січня на засіданні Уряду Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на необхідності справедливого розподілу додаткової субвенції.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)