31 / Жовтень, 2018
Сьогодні, 31 жовтня, у Києві проходить Kyiv Smart City Forum 2018. Захід організовано за підтримки Асоціації міст України. Це одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації розумних міських технологій та впровадженню інноваційних рішень у містах. Kyiv Smart City Forum відбувається вже втретє. Цього року на форум зібралися понад 1200 учасників, зокрема, міські голови і представники адміністрацій українських міст, IT-спільнота, представники бізнесу, експерти і громадські діячі. Заплановано виступи 50 найцікавіших іноземних та українських спікерів. Також на форумі працює 6 тематичних секцій, де тривають виступи формату Short Talks. Гості форуму можуть відвідати Smart Expo Zone та LOUNGE ZONE.
Захід відкрив Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко. Виступаючи, він сказав: «Завдяки запровадженню електронних закупівель через систему ProZorro столиця зекономила 3,85 мільярди гривень бюджетних коштів. Київ став першим містом в країні, яке запровадило таку систему електронних закупівель, і сьогодні понад 1800 структурних підрозділів здійснюють закупівлі через ProZorro. 2 тисячі киян щоденно відвідують онлайн сторінку «Відкритого бюджету» та переглядають дані. Інформацію, наприклад, про 100 найбільших платників податків можна переглянути в розрізі районів. Включно з договорами, актами виконаних робіт та сумами бюджетних коштів. Великою популярністю серед киян користується і «Бюджет участі». Коли мешканці столиці пропонують до фінансування і втілюють проекти в своїх дворах, районах, в місті. Наприклад, минулого року на проекти «Бюджету участі» місто виділило 50 млн гривень. Їх розподілили серед 62-х переможців. Цього року переміг 141 проект. І фонд на реалізацію ідей киян столиця збільшила до 150 млн». (читати більше)
Віталій Кличко розповів, що кожного дня в столиці реалізовують 4500 записів до лікаря. На сьогодні близько півмільйона киян скористалося цим сервісом. Серед інших сервісів smart city Київський міський голова також назвав запис в електронну чергу до дитячих садків столиці: «Сьогодні кияни, щоб влаштувати дитину в садочок не повинні кудись ходити, писати якісь заяви, витрачати час. Записатися в садок можна тільки через електронну систему. За час її роботи з березня 2017 року вже 68,5 тисяч дітей оформили до київських дитсадків. Чергу в садки за останніх 4 роки ми скоротили у 3,5 рази». (читати більше)
Голова АМУ відзначив, що вже 1 211 одиниць міського громадського транспорту обладнані безпровідними точками доступу до інтернет-мережі. Також в столиці облаштовано 11 локацій з безкоштовним доступом до WiFi. Це парк імені Тараса Шевченка; станції метро «Золоті Ворота», «Палац Спорт», «Майдан Незалежності», «Палац «Україна». А також доступ до мережі є на Михайлівській, Софіївській, Контрактовій та Поштовій площах; біля НСК «Олімпійський» та в районі Фунікулеру. Іншими елементами транспортної smart-інфраструктури Києва Віталій Кличко назвав GPS-трекери, встановлені на комунальному пасажирському транспорті та комунальній техніці, аби відстежувати маршрути пересування відповідного транспорту на окремому сайті. Так, на комунальному пасажирському транспорті Києва встановлено 1,2 тисячі GPS-трекерів. 665 GPS-трекерів встановили на комунальну спецтехніку, в тому числі на снігоприбиральну. (читати більше)
Віталій Кличко також сказав, що з 1 листопада в столиці розпочинається тестування роботи електронного квитка. Він діятиме на всі види громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової картки. «Для пасажирів єдиний квиток на всі види транспорту – це зручність і комфорт. Е-квиток – це й підвищення рівня безпеки на дорозі. Водій зможе повністю зосередитися на своїх професійних обов’язках, а не працювати паралельно ще й кондуктором», – пояснив мер. (читати більше).