Учасники «Маршрутів успіху» ознайомилися із діяльністю Міського центру обробки даних та Kyiv Smart City Hub

12 / Вересень, 2018
Другий день навчального візиту на тему «Київ – Smart City», який пройшов 11-12 вересня в рамках програми «Маршрути успіхів», був присвячений вивченню досвіду роботи Міського центру обробки даних та Kyiv Smart City Hub.
Під час візиту до Міського центру обробки даних, учасники ознайомилися з інноваційною системою відеонагляду міста Києва. Директор центру Микола Пихтін розказав, що ця система дає змогу контролювати роботу комунальних служб, вчасно реагувати на надзвичайні ситуації та знаходити правопорушників. Для цього у столиці встановлено близько 7 тисяч «розумних» камер “Hikvision”, які здійснюють відеонагляд за дорогами, об’єктами соціальної інфраструктури та архітектурними пам’ятками міста. Ці відеокамери мають аналітичні функції, завдяки яким система реагує на надзвичайні ситуації та посилає сигнали для обробки інформації. Всі дані, які надходять до центру, зберігаються на спеціальних хмарних платформах, розрахованих на 11 тисяч каналів. Ця унікальна система відеонагляду встановлена в рамках проекту «Електронна столиця» та фінансується з бюджету міста Києва.
  
Далі учасники відвідали Kyiv Smart City Hub – платформу, яка об'єднує представників бізнесу, активістів та владу міста задля розвитку розумної міської інфраструктури.  Там учасники ознайомилися із досвідом реалізації концепції Kyiv Smart City та з проектами, які зараз реалізуються у місті:
  • Директор ГО «Київ Смарт Сіті Хаб» Мирослава Громова розказала учасникам про Kyiv Smart City School (завантажити презентацію)
  • Проектний менеджер напрямку екології Олександр Карпенко виступив із презентацією «Комфорт та екологічна безпека в умовах міста» (завантажити презентацію)     
  • Проектний менеджер напрямку захисту тварин Дарина Круглякова презентувала проект «Центр захисту тварин» (завантажити презентацію)                              

                                                

Під час підведення підсумків заходу учасники подякували Асоціації міст України та Київській міській раді. Вони висловили впевненість у тому, що інформація, отримана під час візиту, буде корисною для них у роботі. За відгуками Богдана Гладких, начальника відділу аналітики, інноваційного розвитку та електронного урядування Управління ведення Реєстру територіальної громади міста Харкова та електронного урядування Департаменту реєстрації Харківської міської ради, Київ зробив величезний крок у напрямку запровадження розумних інновацій та новітніх технологічних рішень у сфері муніципального управління, столиця є прикладом для інших міст, тому досвід, отриманий під час навчального візиту, знадобиться у подальшій роботі.
Нагадаємо, навчальний візит організовано АМУ в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці Київською міською радою. Про перший день візиту читатйте тут.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)