12 / Липень, 2018
11 липня у Миколаївському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Процесуальні новели господарського, адміністративного та цивільного судочинства. Організація роботи юридичної служби місцевого самоврядування в умовах змін». Захід відбувався в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – міські, селищні голови, заступники голів, керівники та спеціалісти юридичних підрозділів, юрисконсульти. Модераторами заходу виступили судді Апеляційного суду Миколаївської області у відставці Олена Мурлигіна та Зоя Шолох.
Під час заходу були розглянуті такі питання:
- реформування судової системи України;
- принципи розмежування спорів;
- предметна та суб’єктна юрисдикція справ;
- процесуальні новели господарського, адміністративного та цивільного судочинства.
Особливу увагу було приділено практичним аспектам організації роботи юридичної служби місцевого самоврядування в умовах змін.
Судді Апеляційного суду у Миколаївський області у відставці Зоя Шолох та Олена Мурлигіна розповіли про нововведення у сфері судового захисту прав та інтересів місцевого самоврядування, серед яких:
- підготовка до розгляду спорів юридичною службою органів місцевого самоврядування;
- виготовлення процесуальних документів, надання доказів;
- порядок оскарження судових рішень;
- дослідження нових доказів на стадії оскарження судових рішень, порядок оформлення представництва юридичної особи тощо.
Консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідія Віштал звернула увагу учасників, що в грудні 2017 року був прийнятий новий процесуальний кодекс, за яким звернення до суду юридичних осіб відбувається тільки спеціально підготовленою людиною за заявою встановленого зразка. Вона підкреслила, що з цими законодавчими змінами значно зростає роль юридичної служби ОМС та рівень кваліфікації її працівників. «Захист органів місцевого самоврядування в судах з першого січня 2020 року буде можливим лише через прокуратуру та адвокатуру. Вся підготовка документів полягає на юриста. Тому, необхідно працювали на упередження виникнення позовів, - зазначила Лідія Віштал.
Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія та обмін досвідом, учасники отримали відповіді на всі поставлені запитання.