19 / Червень, 2018
Розробка стратегій розвитку регіонів, які враховували б фундаментальні напрямки реформ в країні і найкращі практики управління територіями, є важливим елементом загального бачення розвитку держави, формує порядок денний діалогу центральної влади та органів місцевого самоврядування, а також відповідає двом складним цілям – створення середовища для економічного росту та правильного конвертування напрацювань економіки в життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу на ХІV Українському муніципальному форумі.
«Наявність стратегій, де ми знаходимося, куди йдемо і який хочемо отримати результат – це важливий елемент нашої співпраці, - сказав Володимир Гройсман. - Багато років місцеве самоврядування потерпало від нестачі повноважень і ресурсів. Але якщо проаналізуємо ситуацію з 2006 по 2018 рік, побачимо колосальний прогрес з точки зору можливостей і ресурсів місцевого самоврядування. Це дає нові завдання і відповідальність».
Глава Уряду наголосив, що сьогодні в Україні склалася непогана динаміка зростання місцевих бюджетів і при цьому є баланс між державним і місцевими бюджетами. Саме тому час говорити про те, як примножити наявні ресурси, ефективно використати фінансові інструменти, створити привабливий інвестиційний клімат для чесного бізнесу, який створює легальні підприємства і робочі місця. «Завдання – розвивати місцеву економіку і давати можливість людям залишатися вдома і мати якісну роботу і якісне середовище для власного життя», - сказав Прем’єр-міністр.
На його думку, ключові речі, які очікують люди від влади, передусім влади на місцях, - якісна освіта, медицина, інфраструктура, енергоефективність, розвиток культури. «Все те, що стосується інтересів людини, має бути побудоване вашими руками. Тож стратегії розвитку мають бути побудовані не штучно, а інклюзивно - з точки зору участі громади», - додав Глава Уряду.
Він нагадав, що Україна входить у період виборів, в тому числі на місцевому рівні. «Хотів би, аби кожен вийшов з результатом і отримав мандат на новий термін. Якщо люди працюють декілька термінів, вони можуть забезпечити сталість та ефективність в своїй роботі, - зазначив Володимир Гройсман. - Ми є носіями нашого управлінського досвіду. Маємо цікаві практики управління громадами. І тут максимальне створення інструментів діалогу з громадою має надзвичайно важливе значення».
Прем’єр-міністр запевнив, що за 3-5 років держава має всі шанси побудувати міцну економіку з розвинутою інфраструктурою. І зробити це можна у прямому діалозі між центральною і місцевою владою. «Прем’єр Гройсман є непохитним прихильником місцевого самоврядування. І наш успіх має конвертуватися в якість життя громадян», - відзначив Глава Уряду.