Секція АМУ з екологічної збалансованості розвитку міст працює у Запоріжжі

31 / Травень, 2018
31 травня у Запоріжжі в рамках 2-го спеціалізованого Міжнародного екологічного форуму проходить засідання Секції АМУ з екологічної збалансованості розвитку міст.  Захід проводиться за підтримки проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Федерації канадських муніципалітетів.
В роботі Секції беруть участь 50 представників органів місцевого самоврядування з більшості областей України, серед яких міські голови та керівники структурних підрозділів, а також представники неурядових організації дотичних до питань екології.
  
Модерували захід заступник виконавчого директора Асоціації міст України Валерій Баранов та керівник проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко.
Валерій Баранов у вітальному слові, зокрема, зазначив: «Асоціація міст України має декілька комітетів, один з яких – екологічний. Він був утворений два роки тому. Завдання, яке стоїть перед нами – це розробити стратегію АМУ, що допоможе містам та новоутвореним об’єднаним громадам проектувати власні стратегії у сфері екологічного захисту. Такий документ ми зараз готуємо саме завдяки співпраці з міжнародними донорами. На практиці, кожне місто, кожна громада буде мати свій екологічний паспорт, в якому будуть окреслені всі параметри та показники навколишнього середовища. Разом з цим буде розроблена стратегія громад щодо поліпшення цих показників. Два роки тому ніхто про це навіть не казав. Тому, ми зараз знаходимось на старті цієї важливої роботи».    
Олександр Кучеренко, вітаючи учасників засідання Секції, підкреслив важливість співпраці з Асоціацією Міст України: «Наш проект допомагає Асоціації у впровадженні в Україні принципів екологічної збалансованості. Впровадження механізму стратегічної екологічної оцінки повинно гармонізувати правове поле країни з міжнародними нормами, які вже працюють в Європейських державах. Кожен план економічного розвитку має включати в себе і стратегію екологічного розвитку. Асоціація і є тією організацією, яка буде сприяти розробці таких стратегій та планів».
Учасникам заходу був презентований фільм «Протокол про стратегічну екологічну оцінку». Наталія Трофименко, заступник директора Департаменту стратегії та європейської інтеграції Міністерства екології та природних ресурсів України, детально проаналізувала  норми Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». Вячеслав Потапенко, директор Інституту зеленої економіки, проектний менеджер Офісу підтримки реформ Міністерства екології та природних ресурсів України надав методичні рекомендації з проведення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування в Україні.
Дуже цікавим був блок, присвячений міжнародному досвіду стратегічної екологічної оцінки. Даг Хікман, радник проекту ПРОМІС з питань екологічної збалансованості, розповів про заходи екологічного захисту у  Канаді, а Майя Гачечиладзе-Божеску, консультант ЄЕК ООН представила досвід проведення СЕО в країнах Центральної та Східної Європи. Учасники обговорили існуючий досвід міст та громад в Україні, стратегії планування та участь держави в вирішенні проблем навколишнього середовища. Ірина Чернушиц, завідувач сектору екології та озеленення міста, департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради, розповіла про розробку стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку міста до 2028 року. 
Учасники засідання обмінялися досвідом та надали пропозиції, щодо подальшої роботи Секції.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)