Уряд схвалив рішення про створення територіальних органів Державної служби якості освіти

09 / Листопад, 2018
7 листопада Кабмін ухвалив рішення про утворення територіальних органів Державної служби якості освіти (ДСЯО), яка відповідає за дотримання якості освіти та освітніх стандартів. Перші територіальні органи планується утворити в 6 регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській областях та в м. Києві до кінця січня 2019 року. Впродовж 2019 року структурні підрозділи Державної служби якості освіти запрацюють в усіх областях України.
Наразі формується штат центрального апарату. Усі працівники Держслужби та її територіальних органів матимуть статус держслужбовців, тому відбір на роботу відбуватиметься на конкурсних засадах та за вимогами Закону «Про державну службу».
ДСЯО має на меті допомогти керівництву та вчителям навчальних закладів підвищити якість їхньої діяльності та результатів навчання учнів. У своїй роботі Держслужба надаватиме рекомендації щодо організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Державна служба якості освіти та її територіальні органи проводитимуть аудит та експертизу шкіл, затверджуватимуть освітні програми навчальних закладів та братимуть участь у сертифікації педагогів. Функціонування територіальних органів має  максимально розподілити сфери відповідальності між Держслужбою та місцевими органами управління освітою.
 
Нагадаємо, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан обговорив з Головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком плани щодо співпраці.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)