АМУ та Будівельна Палата України спільно захищатимуть інтереси громад

26 / Вересень, 2018
26 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Президент Будівельної палати України Петро Шилюк підписали Договір про співробітництво. Захід відбувся в рамках дев’ятої щорічної будівельної виставки - Міжнародний Експофорум «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» у Міжнародному виставковому центрі.
Документ передбачає реалізацію спільних проектів, що покликані захищати права та інтереси територіальних громад міст і розвивати будівельний комплекс. В рамках договору АМУ та БПУ розроблятимуть концептуальні документи, організовуватимуть тематичні заходи (виставки, семінари, круглі столи) та реалізовуватимуть проекти і програми у спільних інтересах.
   
Зараз співпраця АМУ з Будівельною Палатою України має кілька основних завдань – оновлення застарілого житлового фонду, ринок орендного житла та зміна формату пайової участі забудовників. Про це підписанти розповіли під час головної події виставки – круглого столу на тему «Реалізація державних та регіональних житлових програм – шлях до вирішення проблеми забезпечення житлом громадян, що потребують соціального захисту». В ньому також взяли участь Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександр Спасибко, заступник голови КМДА, Сергій Комнатний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
Виступаючи на круглому столі, Виконавчий директор АМУ О. Слобожан відмітив ще одне спільне завдання, яке стоїть перед Асоціацією та БПУ:
- До нас багато звертається органів місцевого самоврядування за рекомендаціями. Коли вони починають якесь масштабне будівництво, то хочуть знати, як це спрацювало в інших містах. Зараз в технічному порядку ми дізнаємося про це, інформуємо один одного. Нам би хотілось, щоб це була системна співпраця, щоб були сформовані відповідні реєстри, якими б органи місцевого самоврядування могли користуватися і знали б, до якої будівельної організації вони можуть звернутися.
В той же час Олександр Слобожан висловив впевненість у результативності співпраці з Будівельною Палатою України і навів приклад роботи з Держгеокадастром. АМУ підписала договір про співробітництво з організацією минулого року. Завдяки цьому вже більше 300 громад отримали у своє користування землі. Остання передача відбулась під час Дня Діалогу з владою у Тернополі.
Нагадаємо, що будівельна виставка «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» - це щорічний захід, який організовує Будівельна палата України, Асоціація міст України, Фонд Держмолодьжитло разом з ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок». Експофорум збирає представників будівельної галузі. Цього року його учасниками стали близько 300 брендів ринку нерухомості, будівельних матеріалів і технологій. Вони представили усі етапи сучасного будівництва: від проектування до внутрішніх оздоблювальних робіт.
Окрім круглого столу, на виставці, що триватиме до 28 вересня, проходить чимало тематичних заходів: галузевий форум «Будівельний комплекс України - перспективи та ризики», присвячений розвитку ринку нерухомості та інфраструктурного будівництва, конференція «Інтеграція будкомплексу України в систему стандартизації ЄС», Марафон проектів та інші.
  
    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)