Життя та успіхи Веселинівської громади на Миколаївщині

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України провели робочу зустріч з керівництвом Веселинівської селищної територіальної об’єднаної громади. Обговорювалися питання розвитку громади. Зокрема, питання використання державних субвенцій на розвиток, ремонту доріг, функціонування апарату та інші.

Голова Веселинівської об’єднаної громади Олександр Румянцев разом з консультантами регіонального відділення АМУ з економічного розвитку Михайлом Тульським та з бюджетних питань Юлією Забродкіною провели аналіз використання коштів Державного фонду реконструкції та розвитку. Особливу увагу в розборі приділяли питанню ремонту доріг та інфраструктури громади. Голова громади висловив своє бачення використання цих коштів та отримав поради від консультантів АМУ.

«Цього року, за наполяганням Асоціації міст України було внесено зміни та розширено права громад по використанню державної субвенції, ‒ підкреслив Михайло Тульський, ‒ Разом з тим, держава створила важкий, але прозорий процес використання коштів державної субвенції, щоб кошти не проїдалися, а вкладалися у покращення надання послуг населенню».

Також, Михайло Тульський додав, що громадам надано право не тільки придбавати спецтехніку, а й комплектуючі до неї. В цілому, відбулося розширення можливостей використання коштів ДФРР для об’єднаних громад.

За рахунок фінансової децентралізації та отримання повноважень і, відповідно, додаткових надходжень після створення ОТГ – бюджет Веселинівської об’єднаної громади зріс у 2,5 рази. За словами голови громади Олександра Румянцева, саме 60% ПДФО, які стали отримувати за створеного об’єднання, надали левову частку цього зростання. Загалом, разом із субвенціями на медицину і освіту бюджет складає близько 65 мільйонів гривень. До цього, бюджети п’яти сільських рад, які увійшли до об’єднання, загалом, складали близько 10 мільйонів гривень.

«За рахунок збільшення ми, зараз, ведемо, поточні ремонти по всім загальноосвітнім навчальним закладам. Також, ведемо ремонти по двом дошкільним навчальним закладам. Повністю відновлюємо дошкільний заклад в одному із сіл об’єднаної територіальної громади, ‒ розповідає Олександр Румянцев, ‒ Ведемо поточні роботи по ремонту доріг, під’їзних шляхів до освітніх опорних закладів. Це в нас дві школи – Веселинівська і Колосівська ЗОШ. Та займаємося благоустроїм населених пунктів».

Голова Веселинівської ОТГ Олександр Румянцев, розповідаючи про розвиток освіти, зізнався, що на початку роботи було складно боротися з чутками, що об’єднання громад – це могильщик освіти. Після створення відділу освіти об’єднаної громади одразу вирішили впроваджувати нові прогресивні методи управління освітою. За основу було взято концепцію реформи «Нова школа».

«Були проведені бесіди з педагогічними колективами і батьками – про те що нам потрібно надати дітям якісну освіту нашим дітям, а не утримувати школи для того, щоби тільки утримувати школи, ‒ розповідає Олександр Румянцев, ‒ І вийшли на те, що, сьогодні, в нашій об’єднаній громаді дві опорні школи і створено вісім філій. З яких два навчально-виховних комплекси, тобто – школа-сад, і шість філій: дві – другого ступеня і чотири – першого».

Голова Веселинівської ОТГ Олександр Румянцев поділився своїм досвідом поточного ремонту доріг. Він розповів про нову технологію, так званого «холодного асфальту», яка нещодавно зайшла в Україну.

«Нас зацікавило те, що дана технологія дозволяє проводити ямковий ремонт протягом цілого року, незважаючи на температурні режими, що дає нам можливість підтримувати наші дороги комунальної власності протягом року в нормальному стані», ‒ розповідає Олександр Румянцев. 

Досвід використання свідчить, що за вартістю тільки матеріалів – такий ремонт виходить дорожче. Але, якщо порахувати всі витрати на ремонт дроги – це виходить у два рази дешевше.

На завершення зустрічі Олександр Румянцев зізнався, що дуже великих досягнень в діяльності ОТГ поки що немає, оскільки минуло, лише, пів року її існування. «Зараз ми витягуємо все на більш-менш нормальний рівень. Краще робити підсумки на початку наступного року. Те що ми зробили, на сьогоднішній день, по лінії освіти – це велике досягнення. Ми отримали такий фінансовий ресурс, який нам дозволив підтягувати освіту до того рівня, який би ми хотіли бачити як нормальну освіту, яка повинна надаватися нашим дітям».

Найближчим часом планується створити свій Центр надання первинної медико-санітарної допомоги. За словами голови Веселинівської ОТГ, з 1 січня наступного року первинна медицина перейде на фінансування об’єднаної територіальної громади, виключно заради того, щоб покращити рівень доступу та надання послуг для населення. Крім того, в громаді планують у подальшому розвивати соціальні послуги, по яким є напрацювання вже з району. Цікавим напрямом розвитку Олександр Румянцев бачить діяльність комунального підприємства, на баланс якого планується придбання спеціалізованої техніки для ремонту доріг, проведення благоустрою населених пунктів. 

Як це краще зробити ‒ визначитися у цьому голові Веселинівської ОТГ допомогли консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України. Також свою фахову допомогу надали консультанти з юридичних питань Лідія Віштал та з комунікації Олександр Дудюк.

Область: 
Миколаївська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)