Завдяки децентралізації громади мають можливість розпоряджатися своїми коштами на власний розсуд, - голова Теребовлянської ОТГ

Тернопільщина – одна із лідерів в Україні за темпами об’єднання територіальних громад. Реформа децентралізації в області впроваджується успішно і дає реальні можливості змінити життя людей на краще. Станом на 1 січня цього року на Тернопільщині вже зареєстровано 36 об’єднаних територіальних громад. Одна із них – Теребовлянська. Вона об’єднує 25 сіл та Теребовлю і є найбільшою у регіоні. 

Теребовлянська територіальна громада об’єднує 26 населених пунктів, у тому числі і місто Теребовля. Тут мешкає 30 тисяч 600 осіб. Міський голова Теребовлі каже: зі створенням громади все змінилося, стало більше повноважень, а відповідно, і більше відповідальності. Завдяки реформі децентралізації громади мають можливість розпоряджатися своїми коштами на власний розсуд. Але потрібно шукати шляхи, як ці гроші можна заробити, каже Сергій Поперечний, і наповнити місцевий бюджет.

Повністю надходження в бюджет іде від ПДФО, потім – оренда землі і сільськогосподарський податок в нас є. Приблизно 49 мільйонів ми власних надходжень будемо мати в цьому році. А загальний бюджет – десь 130 мільйонів. Тобто інше десь дають субвенція державного бюджету іде на покриття заробітної плати, тільки заробітної плати в освіті, тобто вчителям і заробітної плати охороні здоров’я, – розповідає міський голова Теребовлі Сергій Поперечний.

Голова об’єднаної територіальної громади як бізнесмен. Різниця в тому, що зароблене він кладе не до власної кишені, а віддає на потреби громади, каже Сергій Поперечний. А способів заробляння і залучення коштів є безліч, ділиться досвідом міський голова (відео ТК "TV-4"):

Стараємся допомагати підприємцям, не ставимо високу орендну ставку на землю, тому що хочемо, щоб розвивалося. Шукаємо інвесторів, входимо в інші різні проекти за кордоном. Ми маємо зараз міста-партнери Любомиш і Конопніца з Республіки Польщі і спільно пишемо зараз проекти, виходимо на Європу, тому що ми сьогодні вже маємо затверджену стратегію розвитку. І сьогодні ми стараємося йти в ногу з Європою для того, щоби проекти і кошти європейські сюди залучати в громаду, – каже Сергій Поперечний.

Надія і на Міністерство регіонального розвитку України, каже Сергій Поперечний. До прикладу, минулого року вдалось освоїти майже 15 мільйонів гривень. Їх витратили на об’єкти соціальної сфери та ремонт доріг. Влада області, у свою чергу, створює сприятливі умови і «є місточком» для забезпечення координації роботи громад у реалізації різних проектів від держави та фондів, запевняє голова обласної ради.

В нас сьогодні проводиться дуже багато зустрічей з іноземними послами, з представниками іноземних країн, де ми шукаємо різні варіанти співпраці, залучення коштів. Залучення і створення підприємств з іноземним капіталом, самі їздимо на форуми економічні за кордон і шукаємо співпраці, вже другий рік поспіль ми в Тернополі будемо проводити в травні також економічний форум, де також надіємся на тісну співпрацю тих партнерів, які приїдуть не тільки з-за кордону, а й з куточків різних України, – каже голова Тернопільської облради Віктор Овчарук.

Джерело

Область: 
Тернопільська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)