Понад рік на тому на Херсонщині утворилася Тавричанська сільська об’єднана територіальна громада, до її складу входять 9 сіл, в яких мешкають понад 5 тис. осіб. Тоді більш заможні села запропонували об’єднання меншим по достатку. За рік ОТГ стала першою по доходах громад в області та 24-ою – в Україні.
Так, власних доходів у громади понад 29 мільйонів гривень, субвенцій та дотацій – 16, 6 млн. грн. Головне джерело наповнення бюджету громади – це податок на доходи від фізичних осіб, його громада отримала понад 27 мільйонів гривень. Далі йде плата за землю та різного роду субвенції.
Підприємства які працюють в громаді працевлаштовують селян виключно офіційно. Державне дослідне господарство «Асканійське», ТОВ «Агробізнес» та «Продексім» працюють легально, тому відповідно й податки до бюджету громади надходять вчасно і у достатній кількості. Більшість керівників підприємств – це депутати громади, члени бюджетної комісії, тож вони щодня бачать на що витрачаються їхні податки, сплачені до скарбнички ОТГ.
- Всього за минулий рік ми маємо цифру 45 мільйонів 618 тисяч 732 гривні бюджету громади, - розповідає Тавричанський сільський голова Юрій Гречка. – З цієї суми отримали 10,3 млн грн субвенції на освіту та 3 млн грн на медицину. Наша першість по доходах в Херсонській області - це більшою мірою заслуга наших базових господарств, які формують наш бюджет. Нам додали ПДФО, і за рік ми дійсно вийшли на той рівень, коли забезпеченість на одного жителя більше 6,5 тисяч гривень.
В основному населення громади займається рослинництвом. Тваринництво представлене тільки в Державному дослідному господарстві «Асканійське». Це одне з небагатьох державних підприємств, відомих далеко за межами країни, яке спеціалізується на вирощуванні великої рогатої худоби. Тут, зокрема, вирощують корів порід «Санта-гертруда» та африканської породи Зебу. Молоко від корів забирають на завод у село Баштанка Миколаївської області. Там з нього виготовляють дитяче харчування та різні молочні продукти. В день господарство віддає понад 10 тонн молока. На підприємстві всюди стоїть нове обладнання, яке дозволяє доїти корів без участі людини. Як зазначають місцеві, «людські руки тут молока не торкаються». Доїльні апарати працюють виключно під класичну музику, таким чином, стверджують спеціалісти, надої збільшуються.
Область:
Херсонська область