Залучаючи грантові кошти, село Велика Добронь на Закарпатті, - процвітає

Село Велика Добронь Ужгородського району є найбільшим угорськомовним населеним пунктом Закарпаття - тут проживає 5800 чоловік, з яких 95% є угорцями. Село відоме в усьому Закарпатті перш за все умінням місцевих жителів вирощувати рекордні врожаї ранньої картоплі та солодкого і гіркого перцю. Навколо цього «крутиться» увесь круглорічний життєвий уклад - навіть популярний етнофестиваль назвали «Доброньська паприка» - на честь виготовлюваної тутешніми підприємцями пікантної приправи. Працьовиті й підприємливі селяни зводять на своїх родючих землях за солідні грантові кошти від угорського уряду (до 200 тис грн) велетенські теплиці для вирощування ранніх овочів.

У селі є загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня з угорською мовою навчання на 750 місць та гімназія при реформатській церкві, дитсадок на 170 місць, відремонтована за грантові кошти амбулаторія, реформатська церква на 1700 місць, два будинки для людей похилого віку, хоспіс. Нині за кошти угорського уряду будують технічний коледж – філію Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ у місті Берегово. Тут навчатимуть різноманітним робітничим професіям, яких сьогодні потребує агропромислове виробництво.

За словами сільського голови І.Попки, дохідна частина цьогорічного бюджету Великої Доброні складає 6 млн грн. Основні статті наповнення – доходи від оренди землі, реалізації підакцизних товарів та єдиний податок.

 

Область: 
Закарпатська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)