За знаннями у Воскресенській громаді - на новенькому автобусі

16 січня, після оформлення необхідної документації, в свій перший рейс вирушив шкільний автобус, який був придбаний наприкінці 2016 року Воскресенською громадою для підвезення на навчання учнів Кінськороздорівського НВК. 

Програма "шкільний автобус" - це лише частина освітньої реформи, що запроваджується, і досить активно, у Запорізькій області.

У 2017 році буде продовжена робота щодо створення освітніх округів та визначення опорних шкіл в освітніх округах. На цей час рішення про створення опорних шкіл затверджені місцевими радами чотирьох громад: Смирновської ОТГ, Більмацької з трьома філіями, Новомиколаївської районної ради з однією філією, Преображенської ОТГ Оріхівського району, Чернігівської з двома філіями. В опорних закладах навчаються 1585 учнів, а підвозиться шкільними автобусами – 495 учнів. 

У Пологівському районі районною радою прийняте рішення про визначення опорної школи, але в цій якості заклад почне працювати лише з 1 вересня 2017 року.

Вирішуються питання щодо технічного оснащення опорних навчальних закладів. Усі опорні заклади Запорізької області у 2015 році отримали 120 тис. грн. та придбали обладнання для оснащення кабінетів фізики. У 2016 році чотирьом опорним навчальним закладам було виділено по 15 одиниць комп’ютерів (Олексіївська, Новомиколаївська, Преображенська, Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М. Темника). 

Усі громади отримали ключі від шкільних автобусів, які були придбані на умовах співфінансування: 70% фінансування з державного і 30% - бюджетів громад. Шкільна модифікація автобусів «Мрія» повністю відповідає вимогам ДСТУ, в тому числі суворим вимогам безпеки. Загальна пасажиромісткість одного автобуса – 31 місце для сидіння: 28 – для учнів, три – для супроводжуючих осіб. Вартість одного транспортного засобу становить 1 мільйон 320 тисяч гривень. 

Дітям подобається, бо краще на чотирьох колесах, чим ніжками кілометрами не найбільш комфортними сільськими дорогами.

  

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)