Як із занедбаних будинків зробити сучасні європейські – досвід Пришибської ОТГ на Полтавщині

Пришибська ОТГ  - одна з найменших у Полтавській області. Там живе трохи більше двох тисяч людей. Але це не завадило мешканцям налагодити всю необхідну інфраструктуру для забезпечення потреб громади у всіх галузях життя. Одним із досягнень є реконструкція житлового фонду, який після розпаду радгоспу перейшов на баланс сільської ради. Усі будинки потребували ремонту. І хоча реконструкція почалася ще до об’єднання, але справа триває й зараз. У будинках замінили покрівлю, поставили нові вікна та двері.

Загалом планується реконструкція 7 таких будинків. Зараз на завершальному етапі – третій.

– Ці сім будинків дісталися нам у «спадок» після розпаду радгоспу. Рішенням господарського суду свого часу їх передали на баланс сільської ради. Вони були в жахливому стані ( вибиті вікна, двері, відсутні комунікації прим. авт.), у багатьох квартирах люди не мешкали, хоча житло й було приватизоване. Зараз ми проводимо реконструкцію цього житлового фонду, – розповідає Валентина Гордянко, голова Пришибської об’єднаної територіальної громади. – У нас є квартирна черга. Частина житла тут приватизована, інша – ні. Квартири, надає житлова комісія створена при сільській раді. Отримують їх працівники соціальної сфери: медики, педагоги, а також атовці, багатодітні сім’ї. 

За словами голови,  квартири у нових будинках отримують працівники соціальної сфери та малозабезпечені сім’ї. У вересні 2016 року ключі від 26 таких квартир були вручені , медикам та вчителям.

  

 

  

– Один дім відреконструйований за кошти інвестора, два – за кошти місцевого бюджету. У планах – реконструювати всі

Першу двокімнатну квартиру у відремонтованому будинку отримала медсестра, мати одиначка з двома дітьми. 

У тих квартирах, які на балансі сільської ради, зроблений ремонт, встановлені котли, газові плити, обладнана ванна кімната. Після 5 років постійного проживання і роботи в ОТГ, на розсуд громади ставиться питання приватизації квартир. 

Василь Чорнищук, заступник директора ПП «Трансінтербуд», та його команда, завершують роботи над зовнішнім облаштуванням третього будинку. Він розповідає про зроблене:

– Тут замінили всі комунікації: вода, каналізація, електропостачання; поміняли дах на чотирьохскатний, утеплили його, підвал і стіни. Зробили ремонт під’їздів та квартир, які відносяться до сільської ради: встановлено сантехніку, газову плиту, замінено вікна, постелений лінолеум, нові двері. Вартість реконструкції 4 млн 800 тис гривень. Зроблений троутар, відмостки.

Черга на квартири є, бо з Горішніх Плавнів повертаються в село молоді сім’ї, оскільки знімати там житло надто дорого, переконує Валентина Городянко. До того ж з Пришиба зручно їздити на роботу до міста.

– Ми домовилися із гірничо-збагачувальними комбінатами про транспорт: їхні автобуси возять усіх людей на роботу, не тільки своїх працівників. Квиток коштує 5 гривень. Відстань до Горішніх Плавнів по трасі – 28 кілометрів,через технічну територію комбінатів – 5, – каже Валентина Іванівна. 

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)