В Омельницькій ОТГ створять єдиний на Полтавщині освітньо-культурно-спортивний простір

Полтавщина серед 8-ми областей України, де втілюється пілотний проект зі створення єдиного освітньо-культурно-спортивного простору. Реалізуватимуть його в Полтавській області на базі Омельницької об’єднаної територіальної громади.

Про його суть розповіла Олександра Шереметьєва, голова Омельницької ОТГ на засіданні круглого столу в Полтаві. Обговорення відбулося за участі обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, держпідприємств, установ і організацій, предстаників Центру розвитку місцевого самоврядування, консультантів проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, голів ОТГ, представників ОДА.

  

Мета створення єдиного освітньо-культурно-спортивного простору – надати якісні послуги в усіх галузях, реалізувати освітній, туристичний, спортивний, культурний потенціал громади, виховати справжнього громадянина, патріота свого краю. Фінансуватиме формування просторів держава. Контент наповнення для Полтавщини розробили в Омельницькій ОТГ.

Наприкінці листопада відбувся спільний форум Мінрегіонбуду та Міносвіти, на якому презентували новий проект – формування єдиного освітньо-культурно-спортивного простору. Ми розробили модель проекту, який дасть можливість комплексно розвивати територію. Але основне тут – не обмежена територія, а її наповнення. Тому на першому місці ми поставили дитячий садок, потім стадіон, між ними бібліотека, потім заклади культури, аграрні підприємства, медичні та туристичні заклади, школи й парки, - розповідає Олександра Шереметьєва.

При обговоренні Станіслав Джусь, голова Глобинської міської об’єднаної громади, додав, що варто при розробці проекту врахувати та  визначити туристичні маршрути, транспортне сполучення та комунікації.

ДОВІДКОВО

65% шкіл розташовані саме у сільській місцевості. У них навчаються 32% учнів і працюють 45% вчителів. Витрати на одного учня в селі становлять від 20 до 60 тисяч гривень на рік. Однак, якість освіти у сільській місцевості в більшості випадків не дає можливості сільським дітям бути конкурентоспроможними у майбутньому. Мінрегіон та Міносвіти спільно пропонують комплексний підхід у створенні освітнього простору у громадах. Це спосіб забезпечити у сільській місцевості якісні послуги, з урахуванням культурного простору та традицій. За пропозицією Мінрегіону, формат «Народного будинку» як культурного хабу має бути вбудований в освітній простір та інфраструктуру громади. Це не лише бібліотека або місце зустрічі жителів, це можливість відродження й укорінення культурних цінностей, традицій громади, розбудова спортивного простору. 

За інформацією "Новини Полтавщини"

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)