В Омельницькій ОТГ першокласники навчатимуться за особливою програмою Міносвіти "Інтелект України"

Омельницька об’єднана територіальна громада стала першою серед п’яти ОТГ Кременчуцького району на Полтавщині, навчальні заклади якої долучилися до проекту Міністерства освіти і науки "Інтелект України". Майбутні першокласники навчатимуться за новою спеціальною програмою. А ОТГ подбала про необхідне обладнання для якісного навчання: придбали інтерактивну дошку, ноутбуки, плазмовий телевізор. Батьки ж, своєю чергою, готові платити щомісячно певну суму коштів для придбання спеціальних зошитів. За пільгові категорії платитиме громада. 

Починаючи з 2017-2018 навчального року, у школах Омельницької об’єднаної територіальної громади, що на Полтавщині, запроваджується науково-педагогічний проект «Інтелект України», повідомляють на офіційному сайті ОТГ.

У громаді два навчальних заклади – Омельницький ліцей та Рокитненський НВК І-ІІІ ступенів. Цього року до першого класу обох шкіл прийде 40 учнів.

Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України» стартував ще в 2008 році. 31 березня 2017 року було затверджено «Концепцію Нової української школи», у якій наголошується на необхідності суворого дотримання норми забезпечення рівного доступу всіх дітей до якісної освіти. У зв’язку з цим науково-методичною радою Проекту прийнято рішення щодо відмови від конкурсного відбору при вступі в перші проектні класи.

Основна ідея проекту – не насичення дитини поглибленими знаннями, а набуття нею навичок роботи з інформацією, розвиток самоконтролю, самооцінки, творчого мислення та пізнавальних процесів, оволодіння раціональною організацією навчальної праці. Проект передбачає широке використання у навчальному процесі та досконале вивчення комп’ютерної техніки та інших інтерактивних засобів навчання.

Школярі, що навчаються за проектом, мають можливість розвинути математичні здібності, сформувати навики раціонального читання та первинні уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, навчитися вільно спілкуватися іноземними мовами. Навчальна програма сформована таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, збільшити їхній інтерес до навчання.

– Проект «Ітелект України» розрахований на 11 років, ініційований Міністерством освіти і науки України. Тобто школярі будуть займатися за особливою програмою з 1 і до останнього класу, – говорить директор Рокитненського НВК І-ІІІ ступенів Дмитро Боярський. – Перед тим, як впроваджувати його у громаді, ми побували на конференції в Харкові, де Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки, детально розповів про нього. Також обов’язковою умовою була згода батьків. Тому в обох навчальних закладах провели батьківську конференцію, де донесли інформацію до мам і тат і пояснили, що якщо вони захочуть, аби їхні діти стали учасниками проекту, доведеться щомісяця сплачувати 195 гривень за спеціальні зошити. Згоду батьків ми отримали, все зафіксували в протоколі.

За дітей із малозабезпечених сімей, сиріт, інших пільгових категорій кошти платитиме сільська рада. Крім того, за бюджетні гроші Омельницької ОТГ у класи, де вже за кілька днів навчатимуться першачки, закупили плазмові телевізори, інтерактивні дошки, ноутбуки. Цього вимагає проект.

Спеціальне навчання пройшли і вчителі. Зокрема, вчителька початкових класів Рокитненського НВК І-ІІІ ступенів Марина Даниленко розповіла, що відвідувала курси при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти для педпрацівників. Там педагог вивчала особливості викладання, отримала спеціальний сертифікат, який дозволяє їй викладати за програмою проекту.

В Україні за даним проектом працюють загальноосвітні навчальні заклади таких міст, як Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, а також Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Рівненської, Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей. Проект впровадять у 5 школах Кременчука.

Щодо навчальних закладів в ОТГ району, то «Інтелект України» діятиме лише в Омельницькій об’єднаній громаді. 

Навчальний план проекту «Інтелект України» збагачено новими предметами: «Еврика» (2-9 класи, розв’язання задач винахідницького характеру), «Навчаємося разом» (1-6, вміння працювати в команді, виховання лідерських якостей), «Основи самоменеджменту» (7-9 класи, логічне продовження попереднього курсу), «Трудове навчання, технічна творчість» (5-9), «Креслення» (7-8 класи), «Комп’ютерна графіка» (8-9), «Суспільствознавство» (5-9, формування громадянської свідомості, патріотизму).

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)