В Одесі запустили перший електробусний маршрут

В Одесі запустили перший електробусний маршрут. Він з’єднав залізничний вокзал і Слобідку — район, куди електротранспорт раніше не ходив. Лінію обслуговують переобладнані на електробуси тролейбуси. Друге життя одержали вже практично списані машини. Їх вдалося відродити силами співробітників комунільного підприємства «Одесміськелектротранс», яке протягом декількох років визнають кращим у галузі. Цьому є кілька причин: тут ведеться успішна модернізація рухомого складу, впроваджуються різні, зручні для пасажирів, форми оплати за проїзд, КП «Одесміськелектротранс» бере участь у міських соціальних акціях. 
«З 2015 року в Одесі освоїли самостійне складання односекційних частково низькопідлогових трамваїв. Робився капітальний ремонт із модернізацією старого вагона моделі «Татра-Т3», що випускалися ще в 80-х роках. Саме ці вагони становлять основний парк рухомого складу в Одесі. Такі трамваї можуть працювати 15 років. Потім треба проводити їх модернізацію чи капремонт, щоб продовжити термін служби ще на 10 років» - розповів заступник Одеського міського голови Дмитро Жеман.
Активно розвивати електробуси почали тому, що сьогодні це найоптимальніший вид міського транспорту. Не потрібно розвертати тягові підстанції, прокладати рейки. Та й у разі якоїсь ДТП на дорозі електробус, на відміну від трамвая, не стоятиме вимушено, а зможе об’їхати місце аварії та продовжити рух маршрутом. У закордонних виданнях Європи високо оцінили наш досвід відродження старих трамваїв — він унікальний, і аналогів не має. Це відкриває нові перспективи в організації співпраці зокрема з Чехією, де традиції виробництва дуже якісного рухомого складу продовжують розвиватися.
 
Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)