Іршанська об’єднана територіальна громада – одна з тих невеликих громад області, на яку робляться великі сподівання, адже після запровадження реформи децентралізації її бюджет значно зріс. Громада об’єднує 5 населених пунктів: смт Іршанськ, села Губенкове, Гута-Добринь, Добринь, Ємилівка, а населення складає 7482 жителі. Якщо бюджети громад області у середньому зросли у 2-3 рази, то бюджет Іршанської ОТГ у 2016 році збільшився у понад 5,5 раз.
"Люди скаржилися, писали в усі інстанції, навіть обіцяли вдатися до протестних дій. Тож тільки-но ми з колегами з довколишніх сіл згуртувалися, вирішили господарювати спільно, то одразу ухвалили рішення: розпочнемо зміни саме з медичної сфери, — зізнається голова Іршанської об’єднаної територіальної громади, що в Хорошівському районі на Житомирщині, Анатолій Рак".
Спершу у громаді створили ініціативну групу із представників влади, громадськості, бізнесу та виробили стратегію розвитку медицини на території об’єднаної громади.
Потім приступили до створення комунального закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги», розробили його статут, структуру, штатний розпис. До структури нового закладу охорони здоров’я увійшли селищна амбулаторія загальної практики сімейної медицини та два ФАПи в селах Добринь і Ємилівка. Виготовили і затвердили проектно-кошторисну документацію «Реконструкція (теплова санація) приміщення амбулаторії з використанням енергозберігаючих технологій».
Мінрегіон виділив левову частку з державного Фонду регіонального розвитку коштів на ремонт приміщення, а на придбання обладнання гроші знайшли у місцевому бюджеті (він істотно зріс після об’єднання). Після ремонтних робіт приміщення амбулаторії важко впізнати: чисто, затишно, утеплені стіни, пластикові вікна, новий надійний дах, сучасні меблі.
Громада орендувала спецавтомобіль, щоб фельдшери могли безвідкладно виїздити на виклики. Згодом для потреб громади передали ще одне авто — для оперативного реагування на виклики у віддалених пунктах громади.
Завдяки державній субвенції на медичну галузь громада має ресурси і для придбання медичної апаратури, і на заохочення медпрацівників, які чесно служать громаді.
Для заохочення працевлаштуванняв громаді молодих сімейних лікарів виконком об’єднаної громади своїм рішенням перевів двоповерхову будівлю колишньої лікарні, що стояла пусткою майже 20 років, до комунального житлового фонду. Тут роблять реконструкцію і підготують зручні квартири для майбутніх спеціалістів.
Зазнчимо, що іршанці подали свій проект «Становлення медицини ОТГ в умовах децентралізації та реформування медичної галузі» на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування», організований Мінрегіоном, і перемогли у своїй номінації.
Тож Центр первинної медико-санітарної допомоги Іршанської об’єднаної територіальної громади, створений упродовж десяти місяців 2016 року та відкритий в останній місяць року, став найкращим подарунком громаді «під ялинку».