Успіхи децентралізації у Великогаївській громаді (+відео)

 

Тернопільська область стала лідером за кількістю нових адміністративно-територіальних утворень: з 1 січня цього року тут почали діяти 26 об'єднаних територіальних громад. 
Одна з ключових переваг створення об'єднаних громад — істотне зростання доходів їхніх бюджетів. Власні доходи Великогаївської громади за перше півріччя 2016-го порівняно із запланованими збільшилися на 4 млн грн (майже на 50%).

Великогаївська громада є прикладом успішного проходження реформи децентралізації. За період об’єднання громади на території сіл, що входять до її складу, відбулося багато позитивних змін.

Зокрема, старшокласникам приміського села Великі Гаї та їхнім ровесникам із сусідніх сіл Великогаївської об’єднаної територіальної громади може позаздрити будь-який вундеркінд з аналогічного київського столичного закладу.

За кошти місцевої громади закупили 20 моноблоків останнього покоління з усією технічною та інформаційною базою, на суму 240 тис. грн. На капітальний ремонт двох класів витратили понад 120 тисяч гривень. 

На ремонти навчальних шкіл та дитячих садків, перекриття дахів, заміну на теплозберігаючі металопластмасові вікна, дверні  блоки, спортзалів, актових залів, теплих туалетів, освітлення, впорядкування пришкільних територій, обладнання та заміну котлів на тверде паливо  Великогаївська ОТГ направила понад 2,5 млн грн. Нагадаємо, що минулого року 14 населених пунктів об’єднанилися  в громаду, яка налічує 11,5 тисяч сільських жителів Тернопільського району.

Детальніше у сюжеті "ТВ-4":

Область: 
Тернопільська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)