У Житомирі відкрили унікальну обсерваторію, якій немає аналогів в Україні

Унікальну обсерваторію з обертальним куполом відкрили житомирській ЗОШ №8. Аналогів такої обсерваторії немає в Україні. Обсерваторія стане центром для різноманітних навчальних занять учнів різних шкіл, педагогів та науковців міста Житомира.

«Ми можемо утеплювати школи, міняти вікна, покращувати матеріальну базу, але у першу чергу ми маємо давати дітям знання. І основна задача таких об’єктів зацікавити дітей і привити їм любов до науки, - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Було багато скептиків, які говорили, що місту це не потрібно і у нас нічого не вийде. Тепер коли діти навчаються і працюють в обсерваторії, вирішують різні задачі  - це надихає і тепер ми розуміємо, що все було зроблено правильно».

В обсерваторії вже розпочалися заняття факультативу та астрономічного гуртка для учнів. З березня цього року запроваджується проведення міжшкільного факультативу, відкритих уроків та занять, виконання практичних робіт в рамках пошуково-дослідницької роботи  Малої академії наук, підготовлені екскурсоводи для здійснення екскурсій.

  

ЗОШ №8 міста Житомира побудована в 1937 році. Особливістю будівлі є башта на даху, яка довгий час використовувалась для пожежного спостереження. З 1956 року у башті розташований гравіметричний пункт, де відбувалися вимірювання сили земного тяжіння для створення координатної сітки міста. Тривалий час башта не використовувалася. У 2014 році директор школи запропонував облаштувати обсерваторію.  Ідею підтримав міський голова та депутати Житомирської міської ради. Реконструкцію башти на замовлення управління капітального будівництва проводила фірма «Гарант - С».  Під час реконструкції об’єкта освоєно 1 млн. 350 тис. гривень.

У 2016 році Житомирська міська рада з бюджету розвитку виділила 250 тис. грн. на придбання технічного оснащення обсерваторії:

  • телескоп СелестронEdgeHD800CG - 5 (самонавідний, вбудований GPS-модуль, програма дистанційного управління телескопом NexRemote и кабель телескоп-компьютер,  обладнаний фотокамерою, для спостереження за об’єктами далекого космосу). Встановлений стаціонарно під куполом, включений в мережу з комп’ютерами обсерваторії та комп’ютерним класом школи;
  • телескоп учнівський ArsenalLand&Sky 707AZ2W (аматорський телескоп-рефрактор для спостереження поверхні Місяця, фаз Меркурія, полярних шапок Марса, кільця Сатурна та його супутників);
  • переносний телескоп (виноситься на балкон башти за необхідності візуальних спостережень);
  • планетарій VixenSpase 800Mдля спостереження проекції зірок небесної сфери, сузірь,  обертається (повний оберт за 3 хвилини);
  • додаткове обладнання : ССD камера, набор окулярів та фільтрів Celestron 1.25;
  • навчально комп’ютерний комплекс: 6 учнівських та 1 учительський – 6 ПК;
  • мультимедійна дошка, проектор.

  

Область: 
Житомирська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)