Запоріжжя стало четвертим обласним центром в Україні, де відкрито сучасний диспетчерський пункт управління станції «швидкої допомоги». До сьогоднішнього дня подібні центри працювали в Києві, Харкові і Дніпрі. Відтепер, до сучасних технологій в організації надання невідкладної допомоги долучилася і Запорізька громада.
Центр оснащений усім необхідним обладнанням, яке дозволяє диспетчеру не просто прийняти виклик, а й бачити не екрані монітора, де знаходиться постраждалий, на якій відстані від нього найближча бригада медиків, все для того – аби скоротити час від виклику до надання необхідної допомоги пацієнтам.
Реалізація проекту стала можливою завдяки спільним зусиллям співробітників центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, обласної ради, обласної держадміністрації та соціально відповідального бізнесу. Зокрема, фінансову допомогу на реконструкцію будівлі для єдиного диспетчерського центру, підведення комунікацій та закупівлю резервного джерела живлення надали ПАТ «Запоріжсталь».
8 млн грн були виділені з обласного бюджету на проектні роботи, експертизу та впровадження найважливішої частини –закупівлю програмно-апаратного комплексу «103» та підключення його до мережі «Укртелеком» з установкою GPS-обладнання.
До слова, програмно-апаратний комплекс фірми «Монтекс» - вітчизняного виробництва. Таке обладнання вже працює в трьох регіонах України і повністю відповідає сучасним вимогам.
Відкриття диспетчерського пункту управління станції «швидкої допомоги» дозволяє перейти до сучасних методів в організації екстреної медичної допомоги в Запорізькій області. А в підсумку, це дозволить скоротити час прибуття лікарів до пацієнтів. Тепер перед громадами стоїть інша задача – взяти на контроль роботу центру, сумісно з департаментом охорони здоров’я виробити програму його розвитку, аби він працював ефективно і на всій території області.
Наразі відбувається поетапне підключення ліній «103» зі всього регіону в єдиний диспетчерський центр, налаштовуються GPS-пристрої та адаптується програмне забезпечення до умов роботи регіону. Поки що центр працює по Запоріжжю і громадам Запорізького району. Найближчим часом фахівці приєднають Вільнянськ, згодом – решту територій області. Новий єдиний диспетчерський центр дозволить керувати всіма 154 бригадами служби екстреної медичної допомоги регіону, які обслуговують в середньому 500 тисяч викликів за рік.
Деталі у відео Запорізької обласної ради: