У Софіївській громаді на базі відродженого рибгоспу відкриють туристично-освітній хаб

У Софіївській громаді активно розвивають туристичну галузь. Аби бути привабливими для гостей, тут розробляють велосипедні, пішохідні, автомобільні туристичні маршрути, працюють над створенням туристичних магнітів. А тепер завдяки активній участі Софіївської селищної ради у різних грантах та співпраці з місцевими підприємцями і інвесторами відроджують рибгосп. Як розповідає Софіївський селищний голова Петро Сегедій, у рибгоспі, який запрацював ще у середині минулого сторіччя, розводили мальків для подальшого промислу. Проте у 90-ті виробництво почало «згортатися», поки не зупинилося. На довгий час про господарство забули.
Цього року громада почала відроджувати Софіївськоий риборозплідник поблизу річки Кам’янка, адже він створить нові робочі місця. Тут планують розводити мальків коропа, сома, білого амура, карася, щуки, для яких облаштують 5 спеціальних чеків – поглиблень для розведення риби. Кожен площею у 0,5 га. Уже завезли труби для заповнення їх водою. Систему монтуватимуть, як потеплішає. За сезон планують мати до 15 тонн мальків.
Поруч з риборозплідником облаштують туристично-освітній хаб, який за задумом має стати ще одним туристичним магнітом громади завдяки своїй освітньо-просвітницькій місії. Тут встановлять величезні акваріуми, де можна буде побачити усі етапи «перетворення» маленької ікринки на дорослу рибу. Для нього уже звели невеличку модульну будівлю площею 30 кв м та закупили три акваріуми – на 300 л кожний, проєктор, фліпчарт і меблі.
У хабі планують проводити туристичні екскурсії та уроки біології. У селищній раді кажуть, не тільки для учнів Софіївщини, а й для школярів із сусіднього Кривого Рогу.
«Наша громада активно долучається до грантових конкурсів. Приємно, що ми маємо і прогресивно налаштованих інвесторів. Вони роблять власний внесок у розвиток Софіївщини. Завдяки проєкту з відродження аквакультури з’являться нові робочі місця. І місцевий бюджет отримає додаткові надходження», – сказав Софіївський селищний голова Петро Сегедій.
Область: 
Дніпропетровська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)