У школі Шишацької ОТГ відкрили сучасну цифрову лабораторію

 

Учням Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського стане цікавіше вивчати природничі науки, завдяки сучасній цифровій лабораторії.

Цифрові лабораторії у кабінетах фізики, хімії та біології оснастили портативними комп’ютерами, інтерактивними дошками та іншим обладнанням. Принцип роботи лабораторії пояснив експерт Малої академії наук Ігор Чернецький. Він провів невеликий експеримент з біології, щоб показати на практиці значущість придбаного обладнання. Подібна інновація допоможе учням на уроках робити вимірювання сили, вологості повітря та температури. Отримані дані одразу потрапляють до комп’ютерів та відображаються у вигляді графіків​

  ​​​

​Заступник Міністра освіти і науки Роман Греба задоволений тим, як Шишацька громада освоїла державну субвенцію. Проте, нині стоїть питання про підвищення якості середньої освіти по всій Україні. Адже результати ЗНО у сільських школах нижчі за міські. Тому подібний метод освіти допоможе учням підвищити та закріпити рівень знань.

– Сама будівля школи потребує ремонту. Але що стосується закупівель та використання субвенцій, то я задоволений. Сьогодні ми бачили показовий приклад того, як можуть ефективно використовуватися державні кошти. Впевнений, для дітей це будуть дуже цікаві уроки, – говорить Роман Греба.

Представник Міністерства освіти і науки також зазначив, що концепція нової української школи передбачає перехід від школи знань до школи навичок:

– Їх можна отримати лише за допомогою практичних занять, яке забезпечено завдяки встановленому обладнанню. Школи Полтавщини займають гідне місце серед українських, але хотілося б більше. Якщо брати в цілому ситуацію з освітою в країні, то якість середньої освіти дуже низька. Лише близько 10% батьків задоволені рівнем освіти. Нам є над чим працювати.

Подібні цифрові лабораторії можуть встановити і школах інших ОТГ, але за власної ініціативи та за допомогою державних субвенцій.

– Подальше фінансування шкіл у інших громадах залежатиме від ініціативи місцевого самоврядування. Якщо вони за рахунок своїх коштів починають цей процес, то ми теж за рахунок обласного бюджету будемо допомагати. Школа – це не лише дах, вікна і стіни. Школа – це сучасні класи. Вона вимагає сьогодні сучасного обладнання і адаптування до всього сучасного, – говорить Валерій Головко.

Наступного року Шишацька спеціалізована школа імені В.І. Вернадського планує зробити капремонт.

– Ми домовилися, що ОТГ через півтора місяці після отримання проекту експертизи розпочне у школі оздоблювати зовнішню покрівлю та замінювати вікна. І на наступний рік ми разом, за допомогою коштів обласного бюджету, все ж таки приведемо цю школу у відповідність до стандартів шкіл, яких сьогодні потребують наші діти, – зазначає Валерій Головко.

Нині у Полтавській області подібні цифрові лабораторії мають у Кобеляцькому, Семенівському та Решетилівському районах. Важливість STEM-освіти відзначив представник компанії «ENGLER» Михайло Каліткін:

– Ми надали обладнання різних виробників та створили єдину систему, якою обладнані кабінети хімії, фізики, біології та географії. Таке ж мають ще три ОТГ на Полтавщині. Будемо й надалі підтримувати цю систему. Зараз розпочали дводенний тренінг для вчителів, через три місяці зробимо перекваліфікацію та навчатимемо роботі з обладнанням вчителів по області, щоб вони могли якісно передати свої знання учням.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко зазначила, що викладачі пройшли тренінги і тепер відповідно до сучасних вимог за новим методом навчати учнів:

– Буквально протягом кількох останніх днів викладачі і Шишацької школи імені Вернадського, й інших навчальних закладів, куди було поставлено таке ж обладнання, пройшли спеціальне навчання. Тому на сьогодні вчителі обізнані. Тепер будемо чекати високих результатів від учнів.
За кордом діти навчаються у цифрових лабораторіях досить давно, проте в Україні такий метод лише набуває популярності. Загалом в країні понад 300 шкіл навчають дітей із використанням цього обладнання.

Деталі у відео Прес-служби Полтавської ОДА:

Джерело

 

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)