У Семенівці громадську безпеку патрулює муніципальна міліція. Незабаром тут відкриють Будинок захищеної старості

У Семенівській об’єднаній територіальній громаді муніципальна міліція разом із поліцією контролює порядок на вулицях. Працюють абсолютно безкоштовно, вже третій рік. Переважно – це люди пенсійного віку, частина з них – колишні працівники органів внутрішніх справ, які об’єдналися в громадське формування «Муніципальна міліція». Але є й працівник суду, і підприємці, які поєднують основну роботу та патрулювання в муніципальній поліції. За кошти місцевого бюджету їм купили форму.

– У муніципальній міліції в нас 23 особи. З них 9 працюють у формі, а інші ходять з пов’язками. Наш основний обов’язок – охорона громадського порядку на території об’єднаної громади – у Семенівці, Вереміївці, Карписі і Тарасівці. У нас розподілені маршрути. Основний – піший. Але їздимо із працівниками поліції, або транспортом , який виділяє селищна рада, – розповідає керівник муніципальної міліції, ветеран органів МВС, майор міліції Василь Липій. 

Муніципальна поліція активно допомагає поліції.

Семенівська селищна голова Людмила Милашевич, стверджує, що в селищі стало безпечніше. 

– Працюють на безоплатній основі. Вони справжні фанати. У п’ятницю, суботу та неділю чергують в місті, а також постійно на свята. У селищі стало безпечніше, чистіше, – говорить Людмила Милашевич. – Люди дуже добросовісно виконують свою роботу, тому ми трьох осіб хочемо взяти на платну основу. Адже вони слідкують із благоустроєм вулиць, і за тим, щоб не виписали худобу в не відведених для цього місцях, і за паркування автомобілів, і за розпиванням спиртних напоїв та куріння в громадських місцях.

Василь Липій розповідає, що люди ставляться до їхніх зауважень здебільшого з розумінням.

– Ми живемо тут, тому всі нас знають, тож реагують дуже спокійно, – сказав Липій. 

Джерело

Незабаром у Семенівці з'явиться Будинок для людей похилого віку. Будівництво розпочате минулого року, планують завершити вже незабаром. Колись це був дитячий садок, потім контора агрофірми, тривалий час приміщення пустувало. Нині нежитлову будівлю реконструюють в «Будинок захищеної старості», розрахований на 22 місця. У ньому знайдуть прихисток не лише одинокі люди похилого віку – це ще й 10 нових робочих місць. Загальна вартість реконструкції – 4,541, 534 тис грн. У кімнатах житимуть по одній або по двоє людей.

Голова Семенівської ОТГ Людмила Милашевич розповідає, що в неї уже запитували односельці, коли він відчинить свої двері. Розрахований лише на жителів об’єднаної громади.

– Загалом, завершити будівництво ми повинні були ще минулого року, але через те, що на тендер ніхто не виставив кандидатури, довелося процедуру проводити по новій. Крім того кошти отримали лише наприкінці грудня минулого року. Початкова вартість проекту була 2 мільйони 900 тисяч гривень. Але доки проходили всі процедури вартість зросла до 4,5 мільйонів гривень. Довелося робити коригування, – розповідає Людмила Павлівна. – Зараз уже проводять освітлення, роблять пандуси. Взагалі для завершення робіт нам ще потрібно мільйон 700 тисяч гривень.

Людмила Милашевич пригадує, звідки взялася ідея збудувати «Будинок захищеної старості»:

– Коли стоїть пусте приміщення, яке починає руйнуватися, його потрібно використовувати для потреб громади. Подібна ситуація в нас була з будівлею колишнього військкомату, який вже почали розбивати. Ми забрали його на баланс громади і передали під потреби територіального центру. Зараз там прекрасний центр для обслуговування пенсіонерів, інвалідів, там працюють медики, діє Університет ІІІ віку. І ще один фактор: була одна сім’я ветеранів, де чоловік пройшов усю війну і закінчив її в 1945 році в Японії. Щороку на 9 Травня, я приходила їх вітати. Вони одинокі бездітні люди. І от одного разу його прийшла, а його дружина лежить в ліжку із зламаною шийкою стегна. Я уявила, що вони обоє немічні, лежать нікому не потрібні і зрозуміла настільки нам потрібен такий дім для людей похилого віку.

  

Нині в Семенівській ОТГ розмірковують над статутом майбутнього закладу для старих людей та оплатою за нього. За словами голови громади, вона вивчала діяльність подібних закладів. Там 75% пенсії людини, сплачується закладу за її утримання. Ще 25% виділяється з бюджету . 
У «Будинку захищеної старості» люди отримуватимуть повний спектр допомоги: з ними працюватимуть медики, психолог, організовуватимуть дозвілля.

Джерело

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)