У селі Ображіївка піклуються енергоефективністю бюджетних установ

Сьогодні в усьому світі іде боротьба за енергоресурси, тому всі країни приділяють особливу увагу – економії енергоресурсів. Як і весь світ Україна долучилася до заходів по енергозбереженню. Проблему збереження енергоресурсів так чи інакше нам доведеться вирішувати, тому що енергоносії на світовому ринку дорожчають, а це приводить до збільшення собівартості вироблених товарів, послуг та збільшення витрат на утримання закладів соціальної сфери органами місцевого самоврядування.

Будівля, в якій знаходиться Ображіївський НВК, збудована в 1972 році, але в ті роки проблемою енергозбереження ніхто не піклувався. Сьогодні органи місцевого самоврядування постійно стикаються з питаннями – «Де знайти кошти на оплату за енергоносії?» або «Де заощадити?».

Щоб вирішити ці проблеми відділ освіти  у 2013 році розпочав  роботи із енергозбереження, була відремонтована котельня навчального закладу.

Впровадження проекту на території с. Ображіївка є наступним кроком у вирішенні питання енергозбереження. Проект дає можливість при відсутності достатньої кількості фінансових ресурсів провести заміну вікон у Ображіївському навчально-виховному комплексі: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені І.М. Кожедуба - дошкільний навчальний заклад Шосткинської районної ради Сумської області, та заощаджувати від 20 до 30 куб. м твердого палива щороку.

Також це дало можливість дітям, які відвідують Ображіївський  навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені І.М. Кожедуба - дошкільний навчальний заклад комфортно себе почувати, менше хворіти. Відділ освіти заощаджені кошти в подальшому буде направляти на заходи з енергозбереження.

Основними результатами реалізації проекту стало:

1.      Вирішення проблеми відсутності коштів на впровадження заходів з енергозбереження.

2.      Збережено значна кількість твердого палива.

3.      Вирішена проблема експлуатації застарілих вікон.

4.      Діти комфортно почувають перебуваючи у закладі та менше хворіють.

5.      Вирішена проблема з провітрюванням приміщень.

6.      Підвищена свідомість населення з питань енергозбереження.

 

Область: 
Сумська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)