У Миколаєві реалізовано масштабний проєкт - запущено якісну питну воду у мікрорайон

Жителі мікрорайону Варварівка у Миколаєві будуть забезпечені якісною питною водою. Місто реалізувало масштабний проєкт за кошти місцевого та державного бюджетів - збудовано водогін. Понад 13 тисяч жителів зможуть підключитися до центрального водопроводу. Про спорудження такого об'єкту говорилося не один десяток років, адже централізованого водопостачання у Варварівці ніколи не було. Однак здійснити задумане громада змогла лише в 2020 році. 
Водогін має довжину в 1,3 км, його прокладено під дном річки Південний Буг на глибині 25 метрів. Практично 100% використаних при будівництві матеріалів вироблено в Україні. В тому числі й труба із захисним покриттям, з якої зроблено дюкер. Вартість будівництва складає 73 млн грн, з яких частина коштів з ДФРР, а частина – з міського бюджету. 
До кінця цього року буде запущено другу нитку дюкеру, яка слугуватиме резервним джерелом води у разі позаштатних ситуацій.
"Будівництво дюкера – це один з етапів роботи з вирішення проблеми забезпечення централізованим водопостачанням миколаївських мікрорайонів, що розташовані на правому березі Південного Бугу. Попереду ще робота з підключення до магістральної мережі житлових будинків Варварівки та усіх, хто потребує цієї послуги. Займатися цим буде комунальне підприємство «Миколаївводоканал». Аби допомогти соціально незахищеним верствам населення підключитися до мережі, відповідні кошти планують закласти у бюджет", - коментує  мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. 
Коли закінчиться прокладання мереж, їх буде передано на баланс комунального підприємства «Миколаївводканал», там видаватимуть технічні умови на підключення. Вартість робіт з підключення залежатиме від відстані будинку до дюкеру, від того, які колодязі будуватимуть, яка запірна арматура використовуватиметься. Послуги з водопостачання для жителів Варварівки коштуватимуть стільки ж, як вони коштують для всіх інших жителів Миколаєва. Все відповідно до тарифу, який встановлює НКРЕКП.
Крім того, наразі місто працює над будівництвом каналізаційних мереж у Варварівці. Вже розробляється техніко-економічне обґрунтування будівництва системи водовідведення. Наступного року планується проєктування, аби в подальшому подати проєкт для виділення коштів з державного фонду регіонального розвитку.
Область: 
Миколаївська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)