У Луцьку створено екологічний фонд

На підприємстві «Луцькводоканал» розроблено механізм залучення коштів, які скерують безпосередньо на екологічні проекти та охорону навколишнього середовища. Серед них – очищення каналізаційних мереж, озонування повітря на КНС, покращення умов праці робітників, які працюють в шкідливих умовах, зниження рівня шкідливих викидів та здійснення ряду інших заходів, які мають сприяти покращенню екологічної ситуації в Луцьку та в системах водовідведення підприємства.
Головний принцип, від якого залежить успіх екологічних заходів, умовно називається: «забруднювач платить». Тобто будь-яке підприємство чи підприємець несуть фінансову відповідальність за забруднення навколишнього середовища, за порушення екологічних вимог. Суб’єкти господарювання сплачують додаткові кошти за послуги, які вони отримують від КП «Луцькводоканал», і саме ці кошти спрямовуються у спеціальний фонд, а в подальшому використовуються цілеспрямовано на вирішення екологічних питань.
Значна кількість представників бізнесу Луцька вже підписали угоди з КП «Луцькводоканал», згідно з якими вони платитимуть більше за послуги водовідведення, які надає підприємство. Додаткові фінансові надходження будуть спрямовані у новий екологічний фонд КП «Луцькводоканал» – «Е go2020». Фонд працюватиме відкрито, а кошти, які надходитимуть на його рахунок, будуть використані виключно на екологічні заходи, які будуть впроваджуватися на об’єктах підприємства та у місті Луцьку.
Наразі фонд «E go2020» уже створили та затвердили основні положення про його діяльність. Про заходи екологічного спрямування підприємство інформуватиме громадськість і кожен зможе долучитися до їх реалізації. Перші внески у фонд від підприємства КП «Луцькводоканал» заплановані уже в лютому. Це фактично стане початком реальної роботи фонду.
 
Область: 
Волинська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)