У Кропивницькому формують сучасну та ефективну мережу громадського транспорту

Майже 70 мільйонів гривень і рік роботи усіх підрозділів Кіровоградської міської ради знадобилось для того аби 20 великогабаритних автобусів вийшли на маршрути. Відтепер скористатись послугами комфортних автобусів , які рухаються за точним графіком , в тому числі і у нічний час, можуть мешканці найвіддаленіших куточків міста та селища Нового.

Останні 25 років у Кропивницькому існувала транспортна проблема. Головна причина якої була відсутність  комунального транспортного  підприємства і, відповідно, відсутність можливості у органів місцевого самоврядування забезпечити якісне обслуговування городян у громадському транспорті приватними перевізниками. Рік за роком міська влада -  депутати і голови, намагались знайти спільну мову із  перевізниками. В останні роки проблема стала на стільки гостро, що у соціальних мережах з’явилась окрема ініціативна група,  яка активно висвітлювала порушення Угод з боку перевізників, недотримання ними графіків руху та транспортних засобів у належному технічному стані. Десятки  городян щотижня звертались із скаргами на перевізників  до міської ради.         

Перше, з чого почали у місті – повернули підприємство «Електротранс» у комунальну власність. Минулого боку за кошт бюджету для потреб КП було закуплено 20 нових тролейбусів. Цього року до плану соціально- економічного розвитку Кропивницького на 2017 рік внесено закупівлю автобусів, адже не в усі куточки міста прокладено дроти електротранспорту.

Міська влада спільно з керівництвом КП вирішила ще одну проблему: підприємство отримало  ліцензії на перевезення автобусами. Вже  наприкінці травня кропивницьке КП “Електротранс” уклало договір на поставку 20 великогабаритних автобусів МАЗ 103 486 виробництва ВАТ “Мінський автомобільний завод”. Гарантія на автобуси, згідно з договором становить 24 місяці або 80 тис км з моменту введення в експлуатацію, залежно від того, яка подія настане раніше. Ціна однієї одиниці автобусу даної моделі на момент підписання договору складає 3 млн 478 тис 995 грн.

Проблемним для  великогабаритних автобусів на початку був проїзд вулицями із одностороннім рухом, через неправильно припарковані авто містян. Проблему вирішила комісії з безпеки руху міської ради спільно із працівниками патрульної поліції.

Нині на рейсах громадського транспорту курсує 20 нових автобусів і 20 тролейбусів. Розклад їх руху публікується в пресі і наявний на всіх зупинках у вигляді електронних табло або інформаційних стендів. Створено окремий додаток для користувачів Інтернету, через нього  пасажири і керівництво КП «Кіровограделектротранс» можуть відстежувати рух транспорту, інтервали і тривалість часу в дорозі в залежності від погодних  умов і  тимчасових заторів  на рейсі. За словами жителів Кропивницького, їхати в нових автобусах набагато зручніше, ніж маленькими маршрутками, а враховуючи, що маршрути на селище Нове та район Старої Балашівки розташовані відносно далеко від центру міста, пасажири комфортно розташувались на сидячих місцях, не створюючи штовханини.

Пасажиропотік відстежується і кондукторами, і контролерами міського управління транспорту. Відповідно, грошова компенсація за пільговий проїзд не підлягає сумніву, вчасно перераховується  комунальному підприємству, яке планує і надалі покращувати якість обслуговування городян оновлюючи матеріально - технічну базу та транспортний парк підприємства.

Область: 
Кіровоградська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)