У Глобиному послідовно модернізують та оновлюють сферу ЖКГ

Глобинська громада, створена у 2015 році, увійшла до п'ятірки найбільш перспективних громад в Україні. Вона об`єднала 16 265 чоловік населення. До її складу входить 23 населених пункти.

“Глобинська ОТГ об’єднала п’ять сільських й одну міську громаду, туди входять 23 населені пункти. Процес об’єднання, думаю, як і в інших, був нелегким. Зіткнулися з тим, що в багатьох людей було нерозуміння й несприйняття  реформи децентралізації. Ми почали з того, що проаналізували фінансові зміни, які можуть настати з об’єднанням. І лише після цього пішли до наших сусідів із пропозицією створити потужну громаду, що нам і вдалося зробити”, – розповів Станіслав Джусь.

 

Минулий рік громада завершила із бюджетом у 83 млн грн. 

“До об`єднання бюджет усіх рад становив близько 20 млн грн. Минулий рік громада завершила із бюджетом 83 млн грн. І це лише власні надходження без освітньої, медичної та субвенції на розвиток інфраструктури. В минулому році за рахунок коштів міського бюджету в ОТГ реалізовано 63 проекти”, – сказав голова ОТГ.

Голова розповів, що депутати і сільські старости активно долучилися до роботи ОТГ. Тому тільки програма соціально-економічного розвитку передбачає роботи на 144 об’єктах цього року.

 

“Думаю, що це, звісно, амбітні плани, але прагнемо зробити максимально. Із початку року вже розпочали роботу з розробки проектів. Щодо інфраструктурних об’єктів, то серед них можу визначити як головні ті, які направлені на ремонт доріг. Передбачено багато роботи зі створення освітлювальної мережі. Навчальний рік 2016-2017 оголосили в нас роком освіти, ми почали ремонти в школах. У Глобинській ЗОШ №3 замінили опалювальну систему, у Глобинській гімназії встановили нові вікна, в інших навчальних закладах на території міста замінили 130 вікон. В інших школах громади, яких загалом у нас 9, частково зробили поточні та капітальні ремонти, будемо завершувати технічне оснащення шкіл. Для цього нам надійшло 4,5 млн грн освітньої субвенції”, – поділився голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь.

Активно дбають у Глобиному і про сферу ЖКГ. Тут придбали три нові, сучасні машини для комунального підприємства громади. Завдяки цьому комунальне підприємство може самостійно проводити не лише обслуговування водопостачальних систем, й проводити їх будівництво та капітальний ремонт, а також виконувати інші будівельно-ремонтні роботи та роботи з благоустрою територій населених пунктів громади будь-якої складності.

Також вже зараз у Глобиному вже будують очисні споруди за 10 млн грн. Продуктивність каналізаційних споруд – 400 м3 на добу. Адже однією з найголовніших екологічних проблем міста є стан каналізаційних очисних споруд на території району. Стара насосна станція, яка є непридатною, збудована в 1972 році.

“Однією з найбільших та найважливіших будов у місті є роботи з капітальної реконструкції очисних  каналізаційних споруд. Значимість цієї, дійсно,  величезної за масштабами для нашого міста будови, бюджет якої складає понад 10 млн. грн., важко переоцінити, адже введення цього об’єкту в експлуатацію надасть можливість запустити центральну каналізацію в Глобине, будівельні роботи по створенню  якої тривали не одне десятиріччя. ЇЇ введення в дію надасть можливість,   не лише вирішити проблему каналіційних стоків від уже наявних багатоквартирних, адміністративних та господарських об’єктів,  а й   розпочати в місті Глобине будівництво багатоповерхових будинків, які мають зрушити з місця проблему забезпечення  житлом глобинців, які цього потребують”, – розповів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Артюшенко.

Очисні споруди обладнуються за передовими технологіями, які включають на сьогодні найновіші розробки в галузі очистки господарсько-побутових стічних вод. Об’єкт в Глобине буде лише другим аналогічним в  області. Нова система очищатиме стічні води за допомогою біомаси. Перевага нового обладнання в тому, що воно не потребує опалення та мінімум людської праці. Кошти для будівництва виділили з місцевого та обласного бюджетів. Будівництво об’єкту планують завершити до кінця року. 

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)