У Черкаській ОТГ на Донеччині створили своє комунальне підприємство та піклуються благоустроєм

 

Бюджет Черкаської ОТГ, до якої увійшли 11 населених пунктів місцевої селищної ради та трьох сільських, відчув переваги від децентралізації. Наповнення бюджету відбувається в основному завдяки податку на землю. Таким чином громада отримала додаткові кошти.

Для розв’язання проблем з критичним станом систем водопостачання та водовідведення, у громаді створено КП «Громада». На придбання спеціальної техніки виділено 3,8 млн грн з коштів державної субвенції.

Створене КП своїми силами здійснює централізований вивіз твердих побутових відходів. Придбано сміттєвоз за 950 тис грн, екскаватор для ремонтних робіт з водоводом та каналізацією вартістю 900 тис грн. У планах громади - придбати трактор з причепом.

Також у громаді попрацювали над вирішенням проблеми з дорогами, адже пріоритетом вона поставила соціально-економічний розвиток своєї території та покращення рівня життя населення.

Вперше на території селищної ради за роки незалежності виконано капітальний ремонт дороги в смт. Черкаське по вулиці Шидловській на загальну суму 808 тис. 816 грн за кошти державної субвенції. Якість відремонтованої дороги відповідає найвищим європейським стандартам, що є  для громади першим кроком для вирішення питання благоустрою. Жителі громади, нарешті, задоволені якістю нової дороги.

  

Також великою подією став придбаний новий удосконалений сміттєвоз. Завдяки системі завантаження-пресування він здатен завантажувати втричі більше сміття, порівняно з аналогічним стареньким автомобілем ГАЗ, послугами якого до цього користувалася громада, при цьому  споживаючи в два рази менше палива.

Придбання нового сміттєвозу вирішує питання благоустрою населених пунктів громади –  це і вивіз сміття, і ліквідація стихійних сміттєзвалищ. 

  

 

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)