Сєвєродонецьк отримав інвестиції для впровадження енергозберігаючих заходів в бюджетних закладах

Сєвєродонецька міська рада розробила та затвердила у 2019 році План місцевого економічного розвитку на 2019-2020 роки в рамках європейської ініціативи «Мери за економічне зростання».
Стратегічним документом в рамках цілі «Енергоефективність та енергонезалежність міста» на 2019-2020 роки було заплановано встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в  бюджетних установах і закладах міста та їх передачу на обслуговування управляючій кампанії.
Серед можливих варіантів виконання цього завдання був обраний дуже ефективний механізм, який позитивно зарекомендував себе в багатьох містах України та світу - енергосервіс (ЕСКО). Цей метод передбачає проведення всіх необхідних робіт виключно за рахунок інвестицій ЕСКО-компанії.
Саме цим механізмом і скористалося місто Сєвєродонецьк. У 2019 році надійшла пропозиція від компанії ТОВ «КиївЕСКО» щодо проведення енергоаудитів об'єктів бюджетної сфери міста з метою залучення інвестицій у енергоефективність на умовах їх повернення за рахунок досягнутої економії енергоносіїв шляхом впровадження ЕСКО-механізму (модернізація системи опалення, зокрема встановлення індивідуальних теплових пунктів, очищення системи опалення, запровадження онлайн-моніторингу споживання). Представником компанії були проведені енергоаудити 15 об'єктів та відібрані 10 об’єктів у сфері освіти як потенційні об'єкти енергосервісу. В результаті  компанія встановила ІТП  та взяла їх на обслуговування на 10 об'єктах сфери освіти міста.
В результаті десять навчальних закладів міста Сєвєродонецька (сім шкіл, два садочка і центр дитячої та юнацької творчості) розпочали опалювальний сезон 2020 року в нових умовах. Встановлені індивідуальні теплові пункти датської фірми Danfoss підключено до системи моніторингу та диспетчеризації SynergyData, що дозволило автоматично регулювати подачу тепла в залежності від зовнішніх умов.
Така модернізація системи опалення позбавила будівлі від надмірного споживання теплової енергії, не виходячи за нормативні показники температури у приміщеннях. А це в свою чергу призвело до економії коштів на оплату комунальних послуг, за рахунок якої і будуть оплачуватись ЕСКО-компанії послуги з енергосервісу, а після закінчення енергосервісних договорів економія залишиться у бюджеті міста.
Таким чином, в місто залучено близько 10 млн грн. інвестицій на встановлення сучасних ІТП в бюджетній сфері міста. Крім того, ЕСКО-механізм на всіх об'єктах дасть можливість виграти всім сторонам контракту: міській раді - економію коштів, ЕСКО-компанії - початок повернення інвестицій, місту та країні - економію енергоресурсів.
 
Область: 
Луганська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)