Старобогородчанська ОТГ - приклад для наслідування в питаннях організації життя в громаді

Ініціатор об`єднання, а нині голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка — це сильний лідер, який знає що і як треба робити, зумів сформувати професійну команду, тому об’єднана громада має великі перспективи.

Старобогородчанська команда усвідомила, що ставши на шлях об’єднання, можна концентрувати кошти на місцях, бути господарями на своїх територіях і розвивати населені пункти, які входять до складу ОТГ, ефективно керувати кожною гривнею, отримувати європейські гранти, залучати зовнішні інвестиції і просто ліпше жити. Депутати і жителі цієї громади зацікавлені в тому, як знайти гроші і правильно їх вкласти. Вони шукають вільні землі, приміщення, знаючи, що виручені гроші не потраплять в інший бюджет, а залишаться для потреб громади.

Новий бюджет ОТГ становить 15,5 млн грн. Зокрема, це 3,5 млн грн базової дотації відповідно до кількості населення, 3,7 млн грн — медичної субвенції, 7 млн грн — освітянської. Після об’єднання власні надходження громади разом з ПДФО становлять 4 млн грн., а це вже на мільйон більше.

Громада отримає ще 4 млн. 520 тис. інфраструктурної субвенції, з якої:

70% - буде витрачено на ремонт доріг,

3% - на ремонт адміністративного приміщення, клубу, школи, відкриття ДНЗ.

У новому бюджетному році є перспективи до перевиконання дохідної частини, що за останні два місяці становить 415 тисяч грн.

Для ЗШ I-III ступенів Старобогородчанської ОТГ виділено 2,2 млн грн для придбання шкільних автобусів, 500 тис грн - на шкільний майданчик, 300 тис грн — на матеріально-технічну базу. Окрім цього, завдяки перемозі школі в обласному проекті будуть замінені вікна на суму 257 тис грн.

У селі Лесівка, що входить до скалду ОТГ, освоєно перший проект інфраструктурної субвенції (капітальний ремонт дороги), яких - 100 тис.грн.- кошти інфраструктурної субвенції, а 50 тис.грн. - кошти сільського бюджету.

 

У жовтні в селі Старі Богородчани Старобогородчанської ОТГ відкрито підрозділ місцевої пожежної охорони.

  

 

Область: 
Івано-Франківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)