Соледарська ОТГ - нова формація з новими можливостями (+ відео)

Соледарська об'єднана територіальна громада утворилась наприкінці 2016 року. До її складу увійшли дев'ять сільських рад з центром у місті Соледар. Голова Соледарської ОТГ - Олександр Степаненко каже, що кожен працівник-управлінець націлений на поповнення бюджету. Працюють по різним напрямкам:  проводять інвентаризацію землі, торгівельних точок. Та є вже чим похвалитися - за перше півріччя перевиконання бюджету склало 3,5 мільйону гривень.   

Снимок6 a5d1d

Задаючи питання місцевим мешканцям про зміни, які вони відчули після об'єднання, можна почути позитивні відгуки.

"У нас в школах з першого по четвертий клас зробили безкоштовне харчування для дітей, по місту ходить комунальний автобус. Послуги по водопостачанню для населення надає наше комунальне підприємство. Поки вода подається за графіком, але я думаю, що поступово ця проблема вирішиться" - говорить місцевий підприємець Ольга Бабкина.

Втрати води і відсутність очисних споруд

З постачанням води та роботою стоків, звісно є труднощі. Сіверському КП "Водоканал" доводиться працювати на зношеному обладнанні, але нова громада за державну субвенцію планує придбати новий екскаватор, вартістю 1,7 мільйона гривень.

«Водопровідні мережі, які ми прийняли, знаходяться в стані 86% зносу, обладнання до 80% зносу. Тому вода подавалася по три годи зранку і ввечері. Зараз вода подається по п’ять годин на вихідних цілий день. Плануємо вийти на цілодобове водопостачання» - розповідає міський голова.

Протяжність водоводу від фільтрувальної станції до Соледару складає 9,5 кілометрів. І головна проблема - неможливість отримати ту кількість води, яку замовляє місто.

"Втрати води складають 60-70% лише по цьому водоводу. Зараз ми придбали необхідне обладнання, за допомогою якого знаходимо проблемні міста та усуваємо їх" - каже директор Соледарського КП "Водоканал" Костянтин Чуйко.

Також Чуйко додає, що ведуться роботи по виявленню незаконних підключень до водоводу, складають акти порушень, та юридичній відділ підприємства розглядає можливості стягнення шкоди через суд. 

Очисні споруди також знаходяться в аварійному стані і не працюють майже десять років. На жаль КП «Бахмут-Вода», яка обслуговувала очисні брала з абонентів плату за водовідведення, але не вирішило цієї екологічної проблеми. Керівництво громади має плани по їх ремонту, та веде заходи по залученню інвесторів.

Деталі у сюжеті "Бахмут In.UA":

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)