У січні 2016 року Макіївському сільському голові Петру Баклану вдалося об’єднати 6 сіл – Ганнівку, Степове, Вербове, Кленове, Пустотине з центром у Макіївці. Загалом майже 2 000 жителів. Бюджет новоствореної територіальної громади за рік зріс у 7 разів: з 1,2 млн грн – в понад 8 млн грн. Громаді вже вдалося зробити те, чого жодне з об’єднаних сіл не могло досягти за останні 30 років.
Лише протягом року вдалося власним коштом реконструювати школу, відновити роботу ФАПу, де тепер мешканці отримують першу медичну допомогу, відремонтувати будинок культури. На всі проекти витратили 1 млн 700 тис грн.
Приміром, дитячого садка в селі Пустотине могло б узагалі не бути. Однак, витративши майже 900 тисяч гривень, приміщення капітально відремонтували. У цьому населеному пункті 43 дітей дошкільного віку і протягом чотирьох років надходили заяви від батьків, щоб відкрити садочок. Якби не було об’єднання, пояснює Макіївський сільський голова. ми не змогли б знайти 830 тисяч гривень для реконструкції класних кімнат і дитячого садка.
Гроші, які держава виділила на розвиток інфраструктури Макіївської об’єднаної територіальної громади, Петро Баклан розділив порівну між шістьма селами. У кожному працюють ремонтні бригади – реконструюють школи, будинки культури, дитячі садочки і роблять вуличне освітлення. У Ганнівці, наприклад, вирішили капітально відновити ФАП, якого не торкалися руки будівельників останні кілька десятків років.
Загалом громада запланувала 13 дороговартісних проектів на загальну суму понад 2 мільйони гривень. Це і капремонт будинку культури, і реконструкція вуличного освітлення сіл, і ремонт доріг, і впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери, а найграндіозніший проект – відновлення роботи пожежного депо. А найголовніше - громада сама формує стратегію свого розвитку.
Детальніше у сюжеті "112":