Швидкісний вай-фай у селах Шульгинської громади

В рамках провадження інтернет-субвенції громади Луганщини наприкінці грудня 2021 року отримали кошти на розбудову інтернет-мережі для віддалених сіл та селищ. Субвенція була спрямована на проведення швидкісного оптичного інтернету до соціальних об’єктів, таких як бібліотеки, сільські клуби, ЦНАПИ, заклади медицини та освіти. Але більшість громад стикнулися з проблемами у впровадженні цієї субвенції.
Голова Шульгинської громади Наталя Петренко розповіла, що найбільшим викликом у реалізації проєкту став пошук провайдера, який мав би змогу працювати у віддалених малонаселених селах, де мала кількість абонентів.
Завдяки згуртованій роботі органів влади та представників бізнесу за 2 тижні інтернет-покриттям було охоплено 4 села Шульгинської громади. В першу чергу до «всесвітньої павутини» було підключено ФАПи, старостинські контори, сільські клуби та будинки культури. З початку весни проводитимуться роботи з підключення інших об’єктів, а також ця послуга стане доступною для домогосподарств.
Загальна сума отриманих коштів у Шульгінській громаді склала близько 408 тис грн, також більше 100 тис грн було виділено з бюджету громади. До участі у цій справі долучилися місцеві фермери, які надали техніку для прокладання оптоволоконного кабелю.
«Ця реформа є важливою для збереження сільських територій. Якщо людина має змогу працювати на далекій відстані від великого міста, при цьому маючи класний широкосмуговий інтернет - це дасть їй змогу не виїжджати із громади.» – підкреслює голова громади Наталя Петренко.
Область: 
Луганська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)