"Розумна" система освітлення вулиць з’явилась в Кропивницькому

Одним із найважливіших проектів 2016 року на території Кропивницького став проект «Світле місто», реалізований КП “Міськсвітло”. В рамках цієї загальноміської програми за рік було збудовано 46 нових об’єктів зовнішнього освітлення, а це - 1320 світоточок на загальну суму 9 млн. 480 тис. грн., що на 20 % більше, ніж у 2015 році.  Встановлене освітлення  - сучасні діодні світильни, енергоефективні і мало витратні.  Паралельно, керівництво  КП “Міськсвітло” провело вивчало і запровадило в життя модернізовану інтелектуальну системи керування світильниками OWLET.      

В результаті Кропивницький став першим містом в Україні і 455-им у світі, на території якого запроваджена система “розумного” зовнішнього освітлення OWLET.

16 лютого директор комунального підприємства “Міськсвітло” презентував керівництву міста, журналістам та громадськості роботу інтелектуальної системи керування світильниками на вулицях обласного центру. Кропивницький має вже три вулиці, обладнані сучасними діодними світильниками і включеними в єдину систему OWLET. Це вулиці Ушакова, Садова, Верхня Пермська і частина Великої Перспективної – загалом 114 світлових точок.

Електронна система керування дозволяє диспетчеру бачити повну картину роботи кожного світильника. У разі виходу якоїсь лампи з ладу, - інформація про це відразу з’явиться на моніторі комп’ютера. Але головне - з'явилася можливість дистанційно керувати кожним світильником окремо, змінювати яскравість світлового потоку в залежності від тривалості дня чи виключати частину світлоточок в нічну пору.

Віднині і надалі Сисема OWLET дає можливість суттєво економити кошти міського бюджету. Для прикладу: 33 лампи по вулиці Садовій у нічний час при переведенні в режим 10% номінальної потужності споживатимуть всього 150 Вт.

  

 

Область: 
Кіровоградська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)