Результат децентралізації вимірюється якістю, а не кількістю громад

Про перші досягнення від децентралізації у Парафіївській та Вертіївській громадах на Чернігівщині

Одна з головних трансформацій в українському суспільно-політичному устрої стосується реформи місцевого самоврядування. "Кожна реформа потребує своїх виконавців та їх глибокого розуміння суті реформування. Без цього будь-яка реформа, навіть найліпше підготовлена, приречена на провал", переконаний Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Сьогодні Чернігівщина може похвалитися якісним функціонуванням п’яти громад, які вже мають перші результати вдалих ініціатив.

Парафіївська громада (Ічнянський район) першого вересня запросить малечу та юнь до відремонтованих освітніх закладів. Цьогоріч у громаді проведено капітальні ремонти у двох ЗОШ та трьох ДНЗ. Варто зауважити, що роботи велися у закладах трьох сіл, а не лише у центрі громади.

"Парафіївська селищна та Іваницька сільська ради і раніше жили гарно. Втім, із проведенням децентралізації можливості значно зросли. Тепер ми можемо «підтягувати» й інші населенні пункти громади", — зазначає голова Парафіївської ОТГ Валентина Карпенко.

 

Вертіївська громада, що на Ніжинщині, уже завершує капітальний ремонт п’яти доріг комунальної власності. За кошти громади змінили вікна у дитячому садку. У планах на наступний рік: спорудження будинку культури та облаштування сміттєзвалища.

 

Кошти обидві громади не лише отримали у вигляді дотацій та преференцій від держави, а й заробили самотужки. Також можна вневнено говорити про значне перевиконання бюджету в об’єднаних громадах. Детальніше про бюджет читайте тут.

Підготовлено за інформацією Департаменту інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА

Дізнайтеся про успіх інших об'єднаних громад та відвідайте відеотеку "Успіхи реформ", де Асоціація міст України збирає досвід громад, що надихає!

Область: 
Чернігівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)