Реєстратура з електронним записом і електронна база пацієнтів. Медичний прорив на Черкащині (+відео)

Перша черкаська міська поліклініка стала пілотним проектом інформатизації, де ввели реєстратуру з електронним записом та електронну базу даних для пацієнтів, у якій вже зареєстровано більше 40 тисяч містян. У перспективі спеціалізованою автоматизованою комп'ютерною мережею об'єднають всі черкаські лікарні.

Пацієнти Першої міської поліклініки мають змогу записатися до лікаря, прийшовши безпосередньо до електронної реєстратури, або ж за телефоном. Окрема черга на запис створена для пільгового населення. Пацієнт має прийти до реєстратури з паспортом, щоб підтвердити інформацію про себе. Надалі для запису до лікаря у реєстратурі необхідно лише назвати своє прізвище, ім'я та по-батькові. Зараз реєстрація займає не більше 2-3 хвилин, а запис – менше хвилини. Керівництво медичного закладу сподівається, що у цьому році записатися можна буде також через інтернет-ресурс. Раніше проект “Онлайн запис до лікарів поліклініки” став переможцем серед проектів громадського бюджету, його профінансували у розмірі 600 тис грн.

Окрім працівників реєстратури поліклініки, електронною базою даних користуються й сімейні лікарі. Забезпечено 30 робочих місць на більш як 600 осіб, які дозволяють вносити інформацію про пацієнтів в електронну базу, оскільки за одним робочим місцем мають працювати два лікарі, щоб забезпечити безперервний процес, коли один знаходиться за межами закладу.

Щоб користуватися електронною базою адміністратори, керівники, лікарі та медсестри поліклініки пройшли навчали у Черкаському технологічному університеті.Тренерами медпрацівників стали студенти старших курсів та викладачі кафедри. Навчання проводилося у позаурочний час та у вихідні дні. Через те, що усі мали різний рівень комп'ютерної освіченості, працівники пройшли анкетування й були розподілені по різних групах.

Поки що у поліклініці запроваджено перший етап реформування, на другому - заплановано забезпечити відповідними робочими місцями також й інших спеціалістів, у тому числі лабораторії. Ще одним нововведенням має стати застосування електронного підпису лікарів, що також забезпечить неможливість змінити документи.

Нова електронна система не дозволяє провести корупційну схеми, оскільки внести запис заднім числом вже не можна, щось змінити також.

Вартість проекту — майже 4 млн грн. Найбільше коштів витратили на придбання програмного продукту, інша складова витрат — забезпечення матеріально-технічної бази, мережевого з'єднання для кожної поліклініки усього міста в цілому, а також серверів. 

Проект реформування реєстратури з електронним записом у Черкасах презентують в Уряді як проект, що має перспективу охопити всю країну.

  

Джерело 

Відео ТРК "ВіККА":

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)