"Побачивши переваги об’єднання, побачивши наші успіхи за рік, сусідні громади захочуть до нас доєднатися", - голова Заболотцівської ОТГ М.Дискант

Марія Дискант, сільський голова Заболотцівської об’єднаної територіальної громади переконує: «Ми на правильному шляху. Дуже багато за цей рік ми вже встигли зробити. Найбільшим успіхом є те, що ми змогли переконати людей, які повірили, що вони самі можуть щось зробити. Дуже багато людей активно допомагають в реалізації наших програм».

Кошти, що були виділені  на розвиток інфраструктури - майже 3 млн грн, - в основному були використані на заходи з енергозбереження. НА ці ресурси відремонтували та утеплили дах в Лугівській школі, переставили вікна на енергозберігаючі в Заболочівській школі.

Також у громаді переходять на альтернативні джерела виробництва тепла – переходять на твердопаливні котли для обігріву лікарні та дитсадочка.

У колишній Рожнівській сільській громаді, до складу якої входять п’ять сіл, замінили вуличне освітлення. Зауважимо, що в одному з сіл вуличного освітлення не було передбачено взагалі.

Окрім державної субвенції, розповідає Заболотцівський міський голова, багато вдалося реалізувати  за власні кошти місцевого бюджету, адже дохідна частина збільшилася. «Ми впорядковували території для відпочинку, зробили парк, облаштування літньої сцени. Перекрили дах школи в Заболоці, який розпочався ще минулого року, а вже цього року ми 400 кв м перекривали за кошти громади».

Серед реалізованих за рік громадських ініціатив, - також розчистка ставка і благоустрій території біля нього. «Я дуже тим тішуся тому, що люди самі пропонують свою спромогу в реалізації», - зазначає М.Дискант.

Ще до об’єднання громади був створений сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Покрова», який займався заготівлею та реалізацією молока, створенням культурних пасовищ. Зараз у громаді встановлено літні доїльні на пасовищах і вирішують, як будуть реалізовувати проекти щодо первинної обробки молока. «Тому, що відповідно до того, як створився кооператив, поголів’я в нас зросло. І маємо можливість зараз створити ще додаткові робочі місця. При тому, якщо залучимо якусь інвестицію щодо переробки нашого молока… За 1 день наш кооператив заготовляє 3 тони молока. Починали ми працювати тільки з трьох сіл нашої громади, а зараз фактично збираємо молоку з піврайону. Кооператив має зливні пункти в 15-ти населених пунктах», - пояснює сільський голова.

Серед обов’язкових наступних кроків – якісна дорога. «І якщо буде ця дорога зроблена, я думаю, що питання доєднання, збільшення громади, буде вирішене само собою. У людей був острах тому, що думали, що не можна буде добратися до центру громади. Якщо ми дорогу зробимо, то це питання буде знято з порядку денного і люди самі, побачивши переваги об’єднання, побачивши успіхи наші за рік, самі захочуть до нас доєднатися», - переконана сільський голова Заболотцівської об’єднаної територіальної громади.

Область: 
Львівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)