Плоди бюджетної децентралізації на Херсонщині

До місцевих бюджетів Херсонської області торік мобілізовано 2841,6 млн грн податків і зборів, що на 951,3 млн грн (або 50,3%) більше проти обсягів надходжень 2015 року.

Виконання планових показників забезпечено всіма зведеними бюджетами міст і районів області, обласним бюджетом та бюджетом Кочубеївської ОТГ.

До бюджету Кочубеївської ОТГ, першої створеної в області громади, у 2016 році надійшло власних доходів у сумі 5,7 млн грн, що у 2,5 рази більше, ніж отримували у попередньому році сільські ради, які увійшли до складу громади. Крім того, Кочубеївська ОТГ отримала субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 4,6 млн грн. Зазначені кошти громадою спрямовано на будівництво підвідного водопроводу; капітальний ремонт фельдшерських пунктів; ремонт доріг; закупівлю спецтехніки для комунального підприємства; реконструкцію вуличного освітлення.

Серед останніх напрацювань громади – створення Центру надання адміністративних послуг. Наразі відбулося перше засідання робочої групи по створенню Кочубеївського ЦНАП. Головним її завданням є розробка концепції розвитку цього закладу та чіткого плану щодо покращення якості надання послуг населенню.

У грудні 2016 року в області створено ще 11 об’єднаних територіальних громад. Вже за підсумками січня поточного року власні доходи цих громад збільшилися в 3,6 рази (з 4,5 млн грн до 16,3 млн. грн).

Таким чином, вдалий підхід об’єднаних територіальних громад до нових бюджетних можливостей сприяє нарощуванню фінансового потенціалу територій, активізації інвестиційної діяльності, стимулюванню підприємницької активності, що в підсумку зміцнює економічний потенціал та забезпечує їх розвиток.

Область: 
Херсонська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)