Після об’єднання бюджет Білоцерківської ОТГ зріс у кілька разів

 

 

Як повідомляє Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України, бюджет Білоцерківської ОТГ після об’єднання зріс із 4 до 38 мільйонів гривень. Після об’єднання бюджет Білоцерківської ОТГ зріс у кілька разів:

– Це доволі суттєво, бо якщо порівняти, то сукупний бюджет чотирьох сільських рад до об’єднання був в межах 4 мільйонів, а завершили ми 2016 бюджетний рік в межах 30 мільйонів. Звичайно, з них 4,9 мільйони гривень, –  ті які надала держава, як субвенцію для розвитку інфраструктури об’єднаної територіальної громади, понад 7 мільйонів – освітня та медична субвенція, – каже Іван Лещенко, голова Білоцерківської об’єднаної територіальної громади.

Минулого року у громаді почали приводити до порядку більше десяти установ: перекривати покрівлі, замінювати вікна, утеплювати фасади. В одній із колишніх сільських рад розпочали будівництво дитячого садка, бо це надзвичайно актуально для населення, яке там мешкає.

Кошти намагалися розподіляти в першу чергу на ті території, які приєдналися, а не на адміністративний центр. У Білоцерківці лише перекрили покрівлю амбулаторії та замінили вікна, а решта коштів була вкладена в ті сільські ради, які приєдналися. Саме це і вплинуло на свідомість людей, які побачили, що децентралізація сприяє розвитку всіх територій, а не лише центру. Голова Білоцерківської ОТГ закликає керівників інших громад зосереджувати свою увагу на тих територіях, які не є центром ОТГ.

Серед завдань на цей рік – приведення до ладу соціальних закладів, землевпорядкування. У планах - створити геоінформаційну систему території, яка б допомогла зібрати всю необхідну інформацію по земельних ділянках та територіях, які обслуговуються фізичними та юридичними особами, аби здійснювати необхідний контроль та отримувати відповідні податки для громади.

Наразі триває проектна робота зі створення Центру громадської безпеки, відповідний меморандум між ДСНС та Білоцерківською ОТГ був підписаний влітку. Центр включатиме в себе пожежну частину, відділок муніципальної поліції, швидку допомогу.

Довідка: Білоцерківська ОТГ об’єднує в себе 4 сільські ради: Білоцерківку, Балаклію, Бірки та Поділ. Загальна кількість населення – майже 5000 осіб.

Джерело: «Трибуна»

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)